НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ
ЗАГАЛЬНОУНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ

Шокарев 1

ШОКАРЕВ Олександр Миколайович

виконуючий обов’язки керівника інституту ННІЗУП

Згідно з наказом по НКЗ СРСР та ВКВШ при СНК СРСР від 09.10.1945 ро-ку за № 1741/517 25 листопада 1945 року при Мелітопольському інституті інженерів-механіків сільського господарства ім. ОГПУ Герб заочний краш_1створено заочне відділення інженерів-механіків сільського господарства з контингентом 50 чоловік. Завідуючим заочним відділенням призначено Коваленка М.Є.

З 1953 року на цю посаду був призначений Топчий Б.П. У цей час була розроблена система організації консультацій студентів-заочників за місцем проживання.

Перший випуск інженерів-механіків на заочному відділенні відбувся у 1954 році, а вже у 1955 році було проведено перший набір студентів-заочників за спеціальністю «Електрифікація і автоматизація сільськогосподарського виробництва», а з 1967 року – за спеціальністю «Організація і технологія ремонту».

У 1971 році заочне відділення перетворено на факультет заочного навчання і першим деканом призначено доцента Топчія Б.П.
З липня 1974 року деканом факультету працював доцент Кудінов М.Г.

За кількістю щорічних випускників факультет був найчисельнішим серед інженерних факультетів заочного навчання в аграрних ВНЗ колишнього СРСР.

У 1987 році було здійснено останній випуск студентів за спеціальністю «Організація і технологія ремонту». Пізніше спеціальність ввійшла до складу спеціальності «Механізація сільського господарства».

У 1993 році факультет заочного навчання перетворено на факультет «Підвищення кваліфікації і заочного навчання». Проректором призначено доцента Лубяного М.М., який обіймав цю посаду до 2002 року. У цей час на факультеті було відкрито:

– економічні спеціальності: «Економіка підприємства» та «Облік і аудит»;
– навчально-консультаційний пункт при Новокаховському агротехнічному коледжі (м. Нова Каховка), де студенти-заочники навчалися за спеціальностями «Механізація сільського господарства» та «Енергетика сільськогосподарського виробництва».

З 2002 року факультет знов перейменовується на факультет заочного навчання, яким до 2003 року керував Відмінник аграрної освіти і науки, доцент Масюткін Є.П. За цей час покращуються зовнішні зв’язки факультету з іншими навчальними закладами півдня України.

1 вересня 2003 року на посаду декана факультету заочного навчання призначено к.т.н, доцента Галька С.В.

За час існування заочної освіти в університеті вищу фахову освіту отримали понад 20 тис. студентів-заочників. Серед них заступники голів облсільгосптехніки: Черепаха Ф.С., Лаврин А.А., Крикливий М.І. Деякі з випускників захистили дисертації і стали викладачами: Лушников І.А., Чех В.Ф., Ялпачик Ф.Ю. та інші; керівниками аграрних господарств, серед них Яцик К.П., Перебийніс Ю.П., Ворона Г.Г., Небаба Н.І. та багато інших.

З 2002 року на факультеті успішно впроваджена ступенева форма навчання, а з 2006 року навчання фахівців проводиться за 3-ма освітньо-кваліфікаційними рівнями: бакалавр, спеціаліст, магістр.

У 2006 році на факультеті відкрито два нових напрями підготовки: «Фінанси і кредит» та «Машинобудування», за якими проводиться підготовка фахівців з повним і скороченим терміном навчання. У 2007 році відкритий напрям підготовки «Екологія та охорона навколишнього середовища», у 2008 році – «Агрономія», а у 2014 році – «Маркетинг». Також особам, які мають повну вищу освіту, ТДАТУ дає можливість отримати другу вищу освіту.

23 вересня 2009 року наказом ректора університету № 14 – ОД факультет заочного навчання перейменовано у Навчально-науковий інститут заочної та дистанційної освіти. Директором призначено доцента Галька С.В.

01 липня 2015 року наказом ректора університету № 316-ОД Навчально-науковий інститут заочної та дистанційної освіти було реорганізовано у Навчально-науковий інститут загальноуніверситетської підготовки (ННІ ЗУП), до складу якого включили наступні кафедри: “Суспільно-гуманітарні науки”, “Іноземні мови” та “Фізичне виховання і спорт”.

В інституті здобувають освіту понад 2000 студентів заочної форми навчання, які навчаються на 32 кафедрах університету, що мають лабораторії, оснащені сучасними технічними засобами навчання.

Щорічно в інституті дипломні роботи захищають близько 650…750 студентів, з них 80-85% на «добре» та «відмінно».

Сьогодні ННІ ЗУП готує висококваліфікованих фахівців за 18-ма спеціальностями:

– Агроінженерія;
– Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка;
– Екологія;
– Агрономія;
– Галузеве машинобудування;
– Підприємництво, торгівля та біржова діяльність;
– Економіка;
– Облік і оподаткування;
– Фінанси, банківська справа та страхування;
– Маркетинг;
– Харчові технології;
– Комп’ютерні науки (Комп’ютерні науки та інформаційні технології);
– Цивільна безпека;
– Менеджмент;
– Публічне управління та адміністрування;
– Геодезія та землеустрій;
– Готельно-ресторанна справа;
– Туризм.