зображення_2024-03-28_203824267

У неділю, 24 березня, місто Запоріжжя прийняло чемпіонат України з богатирського багатоборства. В боротьбі за престижні нагороди на базі спортивного клубу “Тонус” взяли участь понад два десятки атлетів, що по мірках воєнного часу не так уже й мало, особливо зважаючи на те що наше місто прифронтове.

Зараз близько половини атлетів та членів федерації зі зброєю в руках відстоюють незалежність України та свободу українського народу, несуть службу в Службі безпеки України, рятують людей працюючи в ДСНС.

Як зазначив віце-президент Федерації найсильніших атлетів України та перетягування каната, титулований стронгмен, заслужений тренер України, тренер, заслужений майстер спорту, знаний громадський діяч, а за сумісництвом і старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту ТДАТУ  Валерій Газаєв, отримати дозвіл на проведення змагань було нелегко: “Богатирське багатоборство, це мало не єдиний вид спорту, з якого за останні два роки, з початку повномасштабної війни, проводяться чемпіонати та кубки України в Запоріжжі.

Наш регіон сьогодні є не дуже привабливим для проведення національних турнірів, але ми знаходимо можливість. Це дуже важко, треба пройти цілу процедуру згідно з постаново. Запорізької обласної військової адміністрації. І хоча на всі узгодження було витрачено багато часу, сьогодні ми офіційно проводимо відбір до національної збірної України з богатирського багатоборства”.

Формат Old School Strongman це не тільки престижні змагання, популярні у світі фанатів залізного спорту, але і вшанування піонерів богатирського руху. Він зародився ще наприкінці 19 століття у вигляді показових виступів силачів на цирковій арені. Уже у 20 столітті почали проводитися змагання, а турнір “Найсильніша людина світу” проводиться з 1951 року. І сьогодні вітчизняні силачі разом з міжнародною спільнотою відроджують цей формат – “Силачі старої школи”. Український спорт розвивається разом з найновішими міжнародними трендами й українські атлети повинні бути готові відстояти статус найсильніших в тому числі і у вправах, які започаткували богатирський спорт.

Він складається з трьох вправ, які були популярні напочатку становлення цього виду спорту. Це підйом Зерхера – атлет підіймає штангу з помосту до колін, закладає на коліна, потім бере на передпліччя та встає. Друга вправа – це класика силового багатоборства, логліфт (підйом колоди над головою). Завершує триборство класична тяга без екіпірування.

Валерій Газаєв виборов чемпіонське звання у ваговій категорії до 105 кг, яке стало восьмим у його спортивній скарбничці, зафіксувавши результат 673 кг в сумі триборства:

• підйом Зерхера – 230 кг;
  • логліфт – 138 кг;
  • тяга – 305 кг.

Попередні золоті нагороди на чемпіонатах України з богатирського багатоборства Валерій Газаєв здобував щорічно, починаючи з 2017 року. Відтепер він став єдиним восьмиразовим чемпіоном України з богатирського багатоборства.

Ось як прокоментував змагання, які пройшли цієї неділі, наш непереможний чемпіон: “Відверто, було дуже важко. Я не виконав “домашню роботу”, не виконав потрібний обсяг навантажень на тренуваннях, щоб почуватися сьогодні добре та впевнено. Не було на це моральних сил. Моє змучене двадцятьма змагальними сезонами тіло благало мене про порятунок і милосердя, але я як завжди гнув свою лінію і відмовився від діалогу з ним.

Не знаю що досі рухає мене вперед в спорті, але поки що, у мене не погано виходить. Зовсім скоро в моєму житті настане новий, вкрай відповідальний період. Але про це згодом. Рухаємось вперед! Слава Україні!”.

Керівництво федерації відмічає що регулярний чемпіонат України 2024 року пройшов на дуже високому організаційному рівні. Спортсмени показали дійсно високі результати, які дають можливість багатьом нашим спортсменам потрапити до міжнародного рейтингу TOP 10 Європи та TOP 10 світу. Є надія що атлетам вдасться виїхати на чемпіонати Європи та світу і гідно представити нашу країну.

Вітаємо пана Валерія з цим надзвичайно важливим та цінним в його тривалій спортивній кар’єрі титулом! Такі досягнення потребують не лише фізичної сили, а й великого напруження духу та впертості. Бажаємо йому подальших перемог, нових вершин у спорті та невичерпної енергії для досягнення своїх спортивних цілей!

зображення_2024-03-28_203939146        зображення_2024-03-28_203900203

зображення_2024-03-28_203932914зображення_2024-03-28_203909650