Міжнародне співробітництво, досвід іноземних країн з навчальних та наукових складових є невід’ємною частиною становлення фахівця під час формування професійної свідомості. Співпраця кафедри фінансів, обліку і оподаткування з міжнародною спільнотою посилює освітній контент дисциплін «Міжнародні фінанси», «Фінансово-кредитний механізм зовнішньоекономічної діяльності», «Облік зовнішньоекономічної діяльності».

Активна інтеграція міжнародного освітнього контенту відбувається завдяки співпраці з Західноукраїнським національним університетом разом з проєктом «ДИПЛОМАТІЯ ТА МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО», який реалізується в межах діяльності навчальної лабораторії «Міжнародна студія сталого розвитку» кафедри міжнародних відносин та дипломатії навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина та Острівця Прогресильності.

Зустріч з консулом Генерального консульства України в Нью-Йорку Наталією Мусієнко дозволила ознайомити з особливостями нормативно-правового регулювання консульської служби України, проаналізувати взаємозв’язки між основними викликами й пріоритетними завданнями, які перед нею стоять, розглянути механізм організації роботи консульських установ у сучасних умовах світового розвитку та обговорити актуальні консульські питання.

01

Проблеми, пов’язані зі співпрацею між Києвом та Баку, висвітлення азербайджанськими медіа української тематики та російської агресії, напрями співпраці, які є пріоритетними в умовах воєнного часу, настрої серед азербайджанської громади України і чи достатньо вона інтегрована в наше суспільство розглядались на зустрічі із співзасновницею Українсько-тюркського центру, кураторкою українсько-азербайджанських проєктів Мариною Гончарук. Азербайджан є стратегічним партнером згідно Стратегії національної безпеки України, підтримує територіальну цілісність України та надає гуманітарну допомогу. Азербайджанський народ знає, що таке окуповані території, проблема біженців, а після 44-денної війни, що таке деокупація, проблема розмінування, відновлення та реінтеграції територій.

02

Зустріч студентів та викладачів ТДАТУ та інших університетів з Сергієм Нагорняком – народним депутатом України, головою депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республикою Казахстан піднімала питання налагодження економічних, дипломатичних, політичних, військових та культурних зв’язків між Україною та Казахстаном.

03

«Гендерна (не)рівність в умовах війни. Чому?!». На таку тему дискутували студенти та викладачі кафедри фінансів, обліку і оподаткування ТДАТУ з експерткою з гендерних питань Катериною Задоєнко в рамках співробітництва з Західноукраїнським національним університетом. Катерина Задоєнко є співзасновницею ГО «СД Платформа» та «Жіноче лобі», має багаторічний досвід роботи у виконавчих та законодавчому органах влади, правоохоронному відомстві, є авторкою наукових праць у сфері міжнародних відносин та гендерної політики, має великий досвід тренерської діяльності у царині політичного консалтингу. Обговорювалися питання гендеру та гендерної (не)рівності, захист прав людини. Рівноправна участь жінок і чоловіків щодо прийняття рішень є не лише вимогою справедливості та демократії, а й необхідною умовою сталого розвитку суспільства.

04

Організаційно-правові засади функціонування системи дипломатичної служби України, роль Міністерства закордонних справ України та закордонних дипломатичних установ у формуванні зовнішньої політики держави, особливості роботи сучасної української дипломатії в умовах нинішніх викликів і загроз обговорювались із Надзвичайним і Повноважним Послом України, кандидатом економічних наук Володимиром Хоманцем. Учасники дізналися про структуру дипломатичної служби України, методи і засоби комунікації з іноземними партнерами, ознайомилися з основними тенденціями розвитку сучасної світової політики та важливими досягненнями української дипломатії воєнного часу. Посол Володимир Хоманець поділився своїм багаторічним досвідом проходження дипломатичної служби, мистецтвом двосторонньої та багатосторонньої дипломатії щодо будівництва міцних мостів дружби і партнерства між народами. На прикладі Тунісу розповів про стратегію України в Африці та механізми української дипломатичної експансії на цьому континенті як важливої складової наближення Перемоги.

05