14 вересня 2016 року відбулася зведена кураторська година для студентів груп, які закріплені за кураторами кафедри обладнання переробних і харчових виробництв факультету ІКТ.

На кураторську годину був запрошений доцент кафедри суспільно-гуманітарних наук Мельник Олександр Олексійович з бесідою на тему «Про відзначення 150-річчя від дня народження М. Грушевського».

Кожний народ має своїх національних героїв, які в найкритичніший момент історії втілюють найкращі його риси, піднімають на боротьбу інших і беруть на себе відповідальність за майбутнє нації, ведучи її за собою. Однією з таких особистостей, без перебільшення, був Михайло Сергійович Грушевський.

М.С. Грушевський (1866-1934 р.р.) жив і творив українську державність, писав її історію, перебуваючи у самій гущі життя, серед людей і для людей. У його працях концентрувалися попередні досягнення суспільно-політичної думки українства, теоретичні передбачення подальших шляхів розвитку українського суспільства, вибір найприйнятніших та найперспективніших варіантів спрямування визвольного руху.

У радянські часи ім’я найвидатнішого історика України переслідувалося, і лише сьогодні ми повертаємо чесне ім’я Михайла Грушевського українському народові, якому він присвятив своє життя.

Своє завдання, як історика свого народу, Грушевський розумів дуже широко, і сумлінно і талановито його виконував. Великою заслугою Грушевського, як вченого, є створення цілісної концепції українського історичного процесу. Не меншими є і його заслуги перед народом як політичного діяча. Ми всі повинні пам’ятати, що саме йому, Михайлу Сергійовичу Грушевському, маємо завдячувати тим, що після майже 300-літнього національного поневолення і нищення, він проголосив Україну незалежною самостійною державою, що й було зафіксовано IV Універсалом. Перший голова Центральної ради, перший Президент України він багато доклав зусиль до згуртування доти роз’єднаного імперською політикою народу України, його політичних представників.

Звертаючись сьогодні до історичної постаті і драматичної долі Михайла Сергійовича Грушевського – видатного вченого-енциклопедиста, державного і громадського діяча, який започаткував у шаленій революційній бурі українську державність, ми не можемо не вбачати в його багатющому науковому і громадському доробку одне з головних життєдайних джерел сьогоденного відродження незалежної України в її нестримному пориванні до миру, злагоди і щасливого майбуття. Ці та інші здобутки ставлять його в ряд найвизначніших постатей української історії, зазначив Олександр Олексійович Мельник.

Студенти з уважністю вислухали запрошеного лектора і вдячні Олександру Олексійовичу за розповідь про видатну людину, яка творила українську державність – Михайла Грушевського.

Старший викладач кафедри обладнання переробних і харчових виробництв Тарасенко В.Г.