До Міжнародного дня рідної мови, що відзначається 21 лютого, наукова бібліотека підготувала тематичну виставку «Прикрась життя українською».

На виставці представлені видання М. Грушевського «Про українську мову і українську школу, «Кобзар» Т. Г. Шевченка, Г. Півторака «Українці звідки ми і наша мова», О. Олійника «Культура мовлення», практикуми та довідники, та інфографіка проекту «Словопис».

У світі налічується близько трьох тисяч мов. І серед них – ніби запашна квітка в чудовому букеті – українська мова. Її багатство і краса, витонченість і мелодійність визнана світом: ще у 1928 році, у Парижі, на Міжнародному конкурсі мов, українська мова посіла третє місце (після французької та перської).

Рідна мова – це мова дитинства, мова найпершого досвіду пізнання світу, основа перших взаємовідносин у суспільстві.

Ми не маємо права втрачати нашу мову! Не маємо права забувати, уникати, ігнорувати ті слова, вирази, фразеологізми, авторами яких є найвідоміші українські письменники та дослідники. Автором яких є весь український народ. Спробуйте сказати вголос слова «кришталь», «оксамит» чи «серденько». Хіба не гарно? Звучить, як пісня в прямому сенсі цього слова. Наша мова унікальна, тому що в ній дивовижне, неповторне поєднання звуків у словах.

Розмовляйте українською, цінуйте та любіть її! Досліджуйте нашу унікальну мову разом з нами! Українська – сучасно і своєчасно! Збагати себе українською!

2