3 листопада 2015 в ТДАТУ викладачем кафедри суспільно-гуманітарних наук Щербаковою Ніною Володимирівною було проведено військово-патріотичний захід на тему «У війни не жіноче обличчя».

У заході брали участь студенти першого курсу спеціальностей «Екологія» і «Охорона праці».

На війні були присутні не тільки героїчні подвиги захисників Вітчизни. Чимало бувало й доблесних захисниць Батьківщини.

Жінки, часто нарівні з чоловіками, захищали свою рідну землю, свій будинок і своїх дітей. Вони готові були віддати життя заради тих, кого люблять, хто вірив у них. Війна змушувала жінок різко змінити свої погляди на життя і навколишній світ. Як тільки виникала небезпека для рідних і дітей, жінки готові були захищатися до кінця і нічого не пошкодувати, навіть життя.

Відомі багато прикладів, коли жінки вступали у військові дії нарівні з чоловіками. Особливо багато їх можна знайти на сторінках історії, вивчаючи, Другу світову війну.

У цей найтяжчий для нашої країни час, на захист рідної землі від німецько-фашистських загарбників піднялося не тільки все чоловіче населення, а й жіноче. Неоціненною є праця жінок і за межами лінії фронту. Трудівниці в тилу працювали не покладаючи рук, для того, щоб забезпечити всім необхідним фронт. Жінки проявляли стійкість і витримку. Завдяки їхній мужності на фронт поставлялося все необхідне.

Жінкам на війні так само важко, як і чоловікам, а іноді і набагато важче. Але все ж, без них перемога у війнах неможлива. Жінки приносять рівну частку в досягненні переможних дій. Саме подвигу жінки у Другій світовій війні і було присвячено захід.

Студенти підготували доповіді та презентації з даної тематики і з погляду філософії висвітлили дане питання.

Закінчити хочеться цитатою з книги «У війни не жіноче обличчя» нобелівського лауреата з літератури 2015 року, Світлани Алексієвич: «Якщо не забувати війну, з’явиться багато ненависті. А якщо війну забувають, починається нова».