зображення_2024-03-28_205603978

З 16 до 24 березня в Україні тривав Національний тиждень читання поезії. «Національний тиждень читання» – щорічна активність Українського інституту книги.

Тема тижня поезії 2024 – ДІМ. Гаслом став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової – «Ріки незмінно течуть додому». У візуальній частині Український інститут книги використав фрагмент однієї з картин циклу «Сни про дім» воїна, поета й художника Валерія Пузіка.

Для мелітопольців, які покинули свої домівки, ця тема дуже близька і болюча.

Поняття «дім» для кожного з нас набуло щемкого й навіть сакрального значення. Дім для нас тепер про повертання і чекання, про безумовну віру в тих, хто за цей дім бореться. Дім – це світло, котре гріє, навіть, коли вас розділяють сотні кілометрів. Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна, це наш ТДАТУ, це наш тимчасово окупований Мелітополь, це наші квартири і дома заселені чужинцями….

Наукова бібліотека впродовж тижня читання поезії, публікувала вірші, які надсилали наші читачі.. Студенти також не залишились осторонь. Студія Творче дихання студентів ТДАТУ (https://www.youtube.com/@tvorcheTSATU) в особі студентів Олександри Мінченко, Єлизавети Дяткової, Антона Грєвцева ТДАТУ на своєму youtube каналі розмістили літературно-музичні композиції.