7 березня 2024 – кафедра менеджменту та публічного адміністрування була запрошена на прямий етер – «небезпека академічної недоброчесності» до Олександри Ляшенко- д.е.н., професора та засновниці проекту «Безпекове мислення» разом в дуеті з Артемом Артюховим – членом Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти , голова Комітету Національного агентства з питань етики.
Сфера освіти і науки є тим обшаром, де поняття академічної недоброчесності може боляче вразити, та обговорюється в колах науковців як значна проблема. Категорії «нова українська школа», «якість освіти» без академічної доброчесності залишаються лише словами.
Одним із найболючіших та найобговорюваніших питань сучасної вищої освіти є питання проявів академічної недоброчесності (нечесності) в колі наукової спільноти. Проте тут треба чітко розуміти та усвідомлювати, як розглядати академічну доброчесність в контексті  української вищої школи.
Це питання добропорядності та сукупності моральних якостей науково-педагогічних працівників зокрема, чи наукової спільноти в цілому? Чи можливо академічна недоброчесність – це прояви системної кризи в сучасній вищій освіті України?
В залежності від того, під яким кутом зору аналізувати окреслене питання, мають бути розроблені певні кроки для подолання явища академічної недоброчесності.
Для пересічного громадянина академічна недоброчесність, зокрема плагіат, –  це просто негативне емоційне поняття, а для науковців та освітян – катастрофа.
Змістовно, живо, насичено практичними кейсами пройшла онлайн зустріч, дякую колеги за співпрацю та повагу!
Інформацію підготувала к.е.н., доцент в.о.зав. кафедри менеджменту та публічного адміністрування Світлана ПЛОТНІЧЕНКО

0b036630-6541-44dc-80d0-d334ac7b86e1