Сьогодні, коли відбуваються кардинальні зміни в економіці, основним ресурсом якої стають інтелект працівників та інформація, яку вони продукують, на перший план виходить необхідність навчатися протягом усього життя, що висуває нові вимоги до освітніх стандартів вищої школи та застосування компетентнісного підходу. Такий підхід включає різні форми практичної підготовки здобувачів, які покликані забезпечити спроможність застосовувати набуті знання та навички при виконанні фахових завдань.
Виробнича практика студентів є невід’ємною ланкою всього навчального процесу і надзвичайно важливою в отриманні повноцінної вищої освіти. Основне завдання її полягає в закріпленні теоретичних знань, набутих під час навчання за обраною спеціальністю, формування основних вмінь та навичок фінансово-облікової роботи на підприємствах різних форм власності та сфер діяльності.
Умови воєнного стану в країні перевели більшість процесів, особливо обліково-фінансову сферу, в дистанційний формат. Але такі умови не є перешкодою у набутті професійного досвіду, тому що багато роботодавців у відкритому доступі пропонують безліч освітніх курсів, проводять тренінги та онлайн-співбесіди, дають можливість «перевірити себе» та визначитись з професійним здібностями і запросити працювати до своєї команди.
Під час проходження виробничої практики «Облік і оподаткування за видами економічної діяльності», що проводилася на підприємствах різних форм власності та сфер діяльності, наукових підрозділах Університету, здобувачами ВО було розкрито особливості організації та ведення обліку, складання звітності та порядок оподаткування, враховуючи спектр різних видів діяльності дослідних підприємств. Також набуття професійних вмінь, знань та навичок здобувачі ВО набули під час використання форм неформальної освіти, зокрема відкритих онлайн ресурсів на платформах MIT Open Course Ware, EdX, Coursera, Udemy, EdEra, Prometheus та воркшоп-вебінарів від «Economist Career Way».
Виробнича практика «Діяльність на ринку фінансових послуг» для студентів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» проходила за допомогою віртуальних ресурсів банківських установ, освітніх платформ, національної онлайн-школи для підприємців «Дія.Бізнес». Хід виконання завдань дозволив здобувачам опановувати теоретичні знання під час виконання модулів з віддаленого банкінгу, платіжних карток, депозитних вкладів, небанківських послуг, платежів клієнтів, продуктів для корпоративних клієнтів, комплаєнс, правил визначення ознак та обміну національної валюти України тощо. За результатами проходження модулів та курсів всі студенти отримали сертифікати.

 3

2

1