Рисунок613 грудня 2021 року члени соціологічної лабораторії ТДАТУ доц. Галина ТАРАНЕНКО та доц. Ольга ПОПРАВКО взяли участь у вебінарі «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА: АКТУАЛЬНІ КОНКУРСИ, УМОВИ УЧАСТІ».

Програма заходу складалася з трьох блоків за такими тематичними напрямками: конкурси мобільності, конкурси з цифровізації, новітніх матеріалів та МСП, конкурси за напрямом здоров’я, клімат, енергетика, транспорт та природні ресурси.

Цільовою аудиторією вебінару були університети, наукові установи, малий та середній бізнес, громадські організації, державні та комунальні підприємства і установи органи, місцевої та державної влади та інші зацікавлені особи.

Метою заходу стало представлення цільовій аудиторії особливості актуальних конкурсів за різними напрямками. Спікерами вебінару були представники Національних контактних пунктів програми Горизонт 2020, які будуть діяти у програмі Горизонт Європа за такими напрямами: Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) – Галина ЛАЗЬКО; Health – Таїсія СИМОЧКО; Digital, Industry and Space – Іван КУЛЬЧИЦЬКИЙ, Любомир НИКИРУЙ; Climate, Energy and Mobility – Артур ВОРОНИЧ; Food, Bioeconomy, Natural Resources, Agriculture and Environment – Таїсія СИМОЧКО; European Institute of Innovation and Technology (EIT) – Іван КУЛЬЧИЦЬКИЙ.

Команда експертів програми Горизонт Європа розказала та показала на конкретних прикладах як аплікати можуть долучитись до реалізації проєктів програми, та які пріоритети вони можуть для себе обрати, було роз’яснено  моделі участі, кроки, які потрібно здійснити, щоб знайти партнерів та на що варто звернути особливу увагу.

Основну увагу було приділено конкурсам 2022 року, підготовку до яких рекомендовано розпочати вже зараз.

Завдяки участі у вебінарі, члени соціологічної лабораторії отримали цінний досвіт та рекомендації щодо подальшої роботи у пошуку грантових досліджень та їх реалізації.

Інформаційний супровід:

завідувачка соціологічної лабораторії