7 травня 2015 року кафедрою українознавства ТДАТУ було проведено відео-заняття з обговоренням документального фільму «Між Гітлером і Сталіним: Україна у Другій світовій війні» режисера Святослава Новицького.

У перегляді фільму та обговоренні теми участі України у Другій світовій війні взяли участь студенти 11, 12 груп ЕОНС та 11 групи ОП.

Україна обрала європейський шлях розвитку, що передбачає і прийняття європейських моральних і культурних цінностей, у тому числі у вшануванні пам’яті про жертв воєн і конфліктів. Європейський підхід – це передусім вшанування пам’яті усіх жертв війни для недопущення подібних трагедій у майбутньому.

Друга світова війна (01.09.1939 – 02.09.1945) – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять 8-10 млн. осіб, економічні – 285 млн тогочасних рублів. Із Україною також пов’язане і завершення війни. 2 вересня 1945 р. генерал Кузьма Дерев’янко від імені СРСР приймав беззастережну капітуляцію Японії.

Після перегляду та обговорення фільму студенти подякували за нову форму організації та проведення відео-заняття.