Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті згасає веселка,
Повні сил і живої снаги,
Ми вшановуєм пам’ять Шевченка

DSC_1106

9 березня 2016 року в Таврійському державному агротехнологічному університеті біля пам’ятника Т.Г.Шевченкові відбувся мітинг, присвячений вшануванню памяті Великого Кобзаря.

Пошана і вдячність наповнюють серця усього людства, бо Тарас ШЕВЧЕНКО – не тільки співець України, він митець на всі часи, на всі віки для всіх людей на землі. У багатьох оселях  і сьогодні можна побачити портрет ШЕВЧЕНКА, заквітчаний вишитим українським рушником. Ми пишаємось тим, що він – українець, а ми прагнемо бути достойними його нащадками.

Дитинство Тараса було невеселим, кріпацька доля, рання смерть батьків, прислужування в пана-кріпосника Енгельгарда, злидні, голод. Та навіть терплячи велику нужду, юний Тарас був цілеспрямованим. В лихолітті не огрубіла душа Тараса, а навпаки – проймалася любов’ю та співчуттям до знедолених земляків. Це – чи не найбільша його наука, урок для всіх нас і для прийдешніх поколінь.

Все життя його – то важкий труд, де було так мало місця для щастя. Але великий поет понад усе любив свою Україну.

Доля Тараса і доля України – невіддільні. Шевченко жив Україною, за неї страждав, для неї гартував свою волю, для її пробудження і визволення писав своє неопалиме безсмертне пророче слово, утверджуючи віковічне прагнення українського народу до волі.

Учасниками мітингу були студенти ТДАТУ. Завідувач кафедри суспільно-гуманітарних наук О.М. Максимець у своєму вступному слові наголосила на актуальності творів Великого Кобзаря і закликала всіх присутніх виконувати заповіти Т.Г. Шевченка. Ветеран ТДАТУ О.К. Круть заспівав пісню на слова Великого Пророка  «Думи мої, думи мої…». Студентка 21 КН групи Лупачова Елеонора продекламувала власний вірш, присвячений Т.Г. Шевченкові.

Мітинг було завершено зверненням до усїх присутніх:

Народе мій! Великий український,

Ти пута зняв з козацького коня.

Вже – з волею – і хліб святий, і сільця,

Тож зміцнюй, бережи її щодня.

Будь пильним, мій довірливий народе!

Не раз вже потрапляв у пастку ти.

Підняти прапор – то ще не свобода.

Будь мудрим! Вір, що дійдем до мети!

Організатори заходу – кафедра  суспільно-гуманітарних наук – висловлює вдячність усім учасникам, серед яких Гончаров Кирило, Люта Євгенія, Гуцул Ярослав, Мешков Володимир, Нетреба Юлія, Подтьопа Анастасія, Єфремов Андрій за активну участь у підготовці і проведенні мітингу.

Кафедра суспільно-гуманітарних наук

Фото Ганни Бовкун