23 квітня до ТДАТУ завітали артисти Академічного ансамблю пісні й танцю Державної прикордонної служби України.

Концерт було організовано для прикордонників, які охороняють спокій мелітопольців на пропускних пунктах та блокпостах. Для них та всіх інших глядачів – викладачів та студентів університету, городян, волонтерів – зі сцени звучали тематичні композиції про службу, військові пісні часів Другої світової війни, музичні твори про кохання та патріотизм.

Особливо бурхливо публіка сприйняла артистів балету, які підняли присутнім настрій жартівливою постановкою під назвою «Мелітопольські бабки». «Бабки» виявилися талановиті хлопці-танцюристи – вони енергійно витанцьовували в образах літніх леді. Сподобався глядачам і запальний циганський танок. Виявилося, що серед виступаючих була наша талановита землячка, випускниця Мелітопольського училища культури, а нині солістка балету Віра Синєок.

Столичні артисти змогли викликати справжнє захоплення не тільки у прикордонників, а й у мелітопольських студентів – коли соліст Дмитро Жбанков виконував ліричну пісню «Ти моя». Концертний зал засяяв безліччю ліхтариків. Після кожного феєричного номера талановитих виконавців зал вибухав від оплесків, глядачі несли на сцену квіти.

У якості привітання з прийдешнім Днем Перемоги мелітопольські волонтери вручили бійцям прикордонної служби 107 маленьких подарунків, символи цього свята – червоні маки з синьо-жовтими стрічками.

Багато присутніх на концерті прикордонників нещодавно повернулися після виконання завдань на сході країни і чимало охоронців кордону відбуде у найближчий час у зону проведення АТО.

Прикордонний ансамбль став справжньою школою для цілої низки відомих, сьогодні, митців України. Так, серед найвидатніших вихованців Ансамблю — народний артист України, кіноактор Сергій Іванов; Лауреат Державної премії імені Т.Г.Шевченка, народний артист України соліст Національної опери Михайло Дідик; народні артисти України, солісти Національної опери — Микола Шопша та Станіслав Лупалов; Лауреат Державної премії імені Т.Г.Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, художній керівник та головний диригент Національного симфонічного оркестру Володимир Сіренко; Лауреат міжнародних конкурсів артистів цирку Віктор Войтко; художній керівник гурту «Козацькі забави», заслужений діяч мистецтв України Андрій Верес; аранжувальник, заслужений артист України Сергій Коваль; Лауреати міжнародних конкурсів баяністів Володимир Маруніч, Юрій Карнаух та інші.

Сьогодні Академічний ансамбль пісні і танцю України Державної прикордонної служби України — це сучасний потужний творчий колектив. Про рівень та успіх колективу свідчить загальнодержавне визнання. Так, у 2000 році за значний внесок у розвиток української музичної культури і багаторічну плідну діяльність наказом Міністра культури України Ансамбль внесено до Переліку провідних мистецьких колективів України. У 2003 році балет Ансамблю став Лауреатом Першого Всеукраїнського конкурсу хореографічних колективів імені П.Вірського.

Академічний ансамбль пісні і танцю України Державної прикордонної служби України у своєму складі має: оркестр, балетну групу, чоловічий хор та значну групу артистів-вокалістів. Важливою складовою успіху Ансамблю є потужна матеріально-технічна база. Сьогодні у розпорядженні митців-прикордонників студія звукозапису, обладнана найновішими зразками аудіотехніки, сучасні хорова студія та балетний клас. Ансамбль має широкий костюмерний фонд. Власний автотранспортний парк надає колективу високий рівень мобільності. І все ж головним скарбом Ансамблю є його митці — люди, які щоденно наполегливо працюють задля примноження доброї слави Державної прикордонної служби, та загалом — українського мистецтва.

Щонайменше двічі на рік Ансамбль вирушає на тривалі гастролі по всій Україні. Саме тут проявляється виключність прикордонного колективу. Сьогодні, коли багато інших творчих колективів тягнуться якомога ближче до адміністративних центрів та столиці, Ансамбль з багаторічним досвідом творчої діяльності за плечима, величезною репертуарною базою та потужним артистичним складом, прямує до найвіддаленіших куточків України. Головна мета артистів-прикордонників — донесення до мешканців прикордоння краси та багатства кращих надбань українського та світового мистецтва. Разом з цим, колектив активно гастролює не тільки по Україні, але і за її межами. Йому аплодували глядачі Угорщини і Румунії, Польщі і  Грузії, Північної Кореї і Іспанії та Молдови.

Ще одним із головних завдань є постійна робота щодо поповнення репертуарної бази новими творами. Так, щороку, до урочистих дат та державних свят, Ансамблем готується фактично не менше чотирьох абсолютно нових концертних програм, кожна з яких на дві третини складається з прем’єрних творів. Впоратись з таким не простим завданням дозволяє надвисокий творчий потенціал митців-прикордонників, адже кількість створених прем’єрних творів на рік, що входять виключно до репертуару прикордонного Ансамблю сягає близько п’ятдесяти.

Сподіваємось, що праця талановитих артистів допоможе військовим виконати покладені на них завдання, адже позитивний заряд у такі моменти вкрай важливий.