6.1

Викладачі кафедри економіки і бізнесу поєднують викладацьку роботу з науковою діяльністю, що сприяє підвищенню ефективності навчального процесу, удосконаленню змісту навчання з урахуванням сучасного стану розвитку економічної науки, впровадженню сучасного навчально-методичного забезпечення підготовки фахівців.

Тематика наукових досліджень тісно пов’язана з державними програмами НДР і виконується за завданням Міністерства освіти та науки України. Наукову роботу викладачі кафедри здійснюють за науково-технічними програмами:

– «Оцінка ефективності підприємництва та вдосконалення соціально-економічних умов його розвитку в регіоні» (№ державної реєстрації 0121U109822)

– «Соціально-економічні засади забезпечення сталого розвитку регіону» (№державної реєстрації 0121U109907)

Матеріали наукових досліджень використовуються при підготовці монографій, наукових статей, навчальних посібників, конспектів лекцій, інших науково-методичних видань та доповідей на наукових конференціях. Популяризація наукових здобутків та провідного досвіду здійснюється у формі науково-практичних заходів (конференцій, семінарів, видавничої діяльності тощо). Науково-дослідна робота кафедри має теоретичне значення та практичну цінність. Викладачі кафедри регулярно оприлюднюють власні наукові напрацювання у вигляді публікацій в фахових виданнях України та міжнародних журналах.

Викладачі кафедри мають широке коло наукових інтересів, в межах яких здійснюють свої дослідження, а саме:

1. Формування пріоритетних стратегій розвитку національної економіки: аграрний напрям
2. Розвиток та державне регулювання підприємництва в аграрній сфері
3. Формування та використання людського капіталу
4. Теоретичні аспекти стратегічного розвитку аграрного сектору економіки
5. Оптимізація стратегії розвитку аграрної сфери
6. Теоретико-методологічні основи функціонування підприємництва в аграрній сфері
7. Напрями підвищення ефективності підприємницької діяльності в системі АПК
8. Теоретичні аспекти використання людського капіталу
9. Напрями оптимізації використання людського капіталу.

2.2  4uzdxvwprdk

На кафедрі започаткувалася добра традиція – кожного року виховувати кандидата економічних наук. Так з 2003 року дванадцять викладачів кафедри захистили дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук.

Колектив кафедри щорічно приймає активну участь у науково-практичних конференціях як на рівні ТДАТУ, так і на загальнодержавному та міжнародному рівнях з метою апробації результатів наукових досліджень.
Найактивніші учасники наукових конференцій, зокрема міжнародних, та семінарів, на яких презентували результати своїх досліджень, не залишаються поза увагою керівників ВУЗів, аграрних формувань та знаходять підтримку у органів місцевого самоврядування.

Важливим показником діяльності кафедри є пошук нових і поширення існуючих форм навчання та організації наукової роботи студентів і аспірантів. До таких форм наукової роботи належать: участь студентів у виконанні наукових розробок за напрямами кафедри, здійснення самостійних пошукових досліджень, написання наукових статей, виступи на наукових конференціях та олімпіадах.

Викладачами кафедри налагоджену співпрацю з підприємствами та організаціями.

Результати наукових досліджень викладачі підтверджуються патентами та свідоцтвами про реєстрацію авторських прав на твори.

Це сприяє накопиченню та поширенню знань, освоєнню перспективних наукових напрямів, стимулює творчу діяльність майбутніх фахівців. Під керівництвом ведучих викладачів кафедри плідно працюють студентські наукові гуртки. За результатами досліджень готуються роботи на конкурс наукових студентських робіт, проводяться кафедральні наукові студентські конференції, зразкові доповіді студентів публікуються в збірниках наукових праць.