Державна атестація здобувачів вищої освіти передбачає встановлення відповідності засвоєних здобувачами ступеня вищої освіти “Бакалавр”, “Магістр” рівня та обсягу знань, умінь, інших компетенцій вимогам державного стандарту.
Державна атестація здійснюється екзаменаційною комісією, до складу якої входять науково-педагогічні співробітники кафедри економіки і бізнесу, а також представники роботодавців та їх об’єднань. Головою екзаменаційної комісії призначається науково-педагогічний працівник за відповідною спеціальністю, який не є працівником ТДАТУ.
До складання комплексних державних кваліфікаційних екзаменів допускаються здобувачі вищої освіти, які виконали всі вимоги навчального плану та освітньої програми за спеціальністю. Допуском здобувачів вищої освіти до комплексного державного кваліфікаційного екзамену є наказ ректора університету за поданням декану факультету.
Складання комплексних державних кваліфікаційних екзаменів проводиться на відкритому засіданні екзаменаційної комісії за участю не менше половини її складу за обов’язкової присутності голови (заступника голови) екзаменаційної комісії. Проведення державного кваліфікаційного екзамену передбачає письмову відповідь здобувача на питання екзаменаційного білету (тривалість підготовки – не більше трьох навчальних годин) та усну відповідь на питання екзаменаційної комісії (тривалістю не більше 30 хвилин на одного здобувача). Екзаменаційний білет містить три завдання: два теоретичних та одне комплексне творче кваліфікаційне завдання.
Рішення екзаменаційної комісії про оцінку результатів складання комплексного державного кваліфікаційного екзамену, видачу випускникам дипломів (дипломів з відзнакою), отримання ступеня вищої освіти “Бакалавр”, “Магістр” та здобуття певної кваліфікації приймається на закритому засіданні екзаменаційної комісії відкритим голосуванням звичайною більшістю голосів членів екзаменаційної комісії, які брали участь в її засіданні. При однаковій кількості голосів голова екзаменаційної комісії має вирішальний голос.
Здобувачам вищої освіти, які успішно склали комплексний державний кваліфікаційний екзамен, рішенням екзаменаційної комісії присвоюються відповідні освітній рівень і кваліфікація “Бакалавр” або “Магістр”. На підставі цих рішень вищим навчальним закладом видається наказ ректора університету.
Результати комплексного державного кваліфікаційного екзамену оголошуються головою екзаменаційної комісії в день його складання після оформлення протоколу закритого засідання державної комісії та визначаються оцінками «відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно».
Державна атестація: ОПП “Підприємництво та торгівля” (бакалаврський рівень)
Перелік дисциплін, які входять до програми державного кваліфікаційного екзамену бакалаврів
Основи товарознавства
Економіка підприємства
Основи підприємництва
Торговельне підприємництво
Бізнес-проєктування
Біржова справа
Економіка і організація інноваційної діяльності
Державна атестація: ОПП “Підприємництво та торгівля” (магістерський рівень)
Перелік дисциплін, які входять до програми державного кваліфікаційного екзамену магістрів
Економічне управління суб’єктами господарювання
Управління проєктами
Методологія та організація наукових досліджень
Інноваційний розвиток суб’єктів господарювання
Конкурентоспроможність бізнесу
Методичні рекомендації для виконання кваліфікаційних робіт магістрів
Методичні рекомендації 1
Методичні рекомендації 2
Методичні рекомендації 3
Державна атестація: ОПП “Економіка” (бакалаврський рівень)
Програма комплексного державного кваліфікаційного екзамену для здобувачів вищої освіти ОР “Бакалавр” спеціальності 051 “Економіка”
Приклад білету комплексного державного кваліфікаційного екзамену для здобувачів вищої освіти ОР “Бакалавр” спеціальності 051 “Економіка”
Методичні вказівки для підготовки до складання комплексного атестаційного кваліфікаційного екзамену для здобувачів вищої освіти ОР “Бакалавр” спеціальності 051 “Економіка”
Державна атестація: ОПП “Економіка” (магістерський рівень)
Методичні рекомендації до організації підготовки та захисту кваліфікаційної роботи для здобувачів вищої освіти факультету економіки та бізнесу
Методичні вказівки для виконання кваліфікаційної роботи
Державна атестація: ОПП “Туризм” (бакалаврський рівень)
Програма комплексного державного кваліфікаційного екзамену для здобувачів вищої освіти ОР “Бакалавр” спеціальності 242 “Туризм”
Приклад білету комплексного державного кваліфікаційного екзамену для здобувачів вищої освіти ОР “Бакалавр” спеціальності 242 “Туризм”
Методичні вказівки до організації і проведення комплексного державного кваліфікаційного екзамену для здобувачів вищої освіти ОР “Бакалавр” спеціальності 242 “Туризм”