23 квітня 2025 року на механіко-технологічному факультеті ТДАТУ відбувся вебінар «Потенційні аспекти трансформації стандарту вищої освіти підготовки агроінженерів», який зібрав науково-педагогічних працівників, аспірантів та всіх зацікавлених у розвитку сучасної агроінженерної освіти зі всієї України.

Спікером заходу виступив Сергій Пастушенко — доктор технічних наук, професор, експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти зі спеціальності «Агроінженерія».

Захід відбувся за ініціативи завідувача кафедри експлуатації та технічного сервісу машин професора Олександра Скляра та за підтримки декана механіко-технологічного факультету професора Володимира Кувачова. Вебінар було організовано в межах академічного руху «Гостьовий професор» Вищої школи педагогічної майстерності ТДАТУ.

Особливу увагу під час заходу було приділено таким актуальним темам, як:

  • динамічні зміни та трансформації сучасного ринку праці;
  • виклики та суперечності у проєктуванні освітніх програм з формування збалансованого набору знань, умінь, навичок і цінностей для підготовки інженерів;
  • досвід та практика акредитації й сертифікації освітніх програм зі спеціальності «Агроінженерія»;
  • окремі резерви посилення підготовки агроінженерів в Україні;
  • ключові засади державної політики у сфері формування української національної та громадянської ідентичності;
  • роль агроінженерної освіти у вихованні нового покоління української молоді.

Жвавий інтерес учасників викликала завершальна частина заходу, присвячена запитанням до спікера. Дискусія, що виникла, засвідчила глибоку зацікавленість академічної спільноти у вдосконаленні освітніх стандартів і готовність до конструктивного обговорення перспективних змін.

Захід став ще одним важливим кроком до оновлення та вдосконалення стандартів вищої освіти з агроінженерії, об’єднавши фахівців, яким небайдужий розвиток галузі та які готові до співпраці задля якісних змін.

Запис вебінару доступний для перегляду на офіційному YouTube-каналі ТДАТУ. Запрошуємо всіх, хто не зміг долучитися в реальному часі, переглянути захід у зручний час, надихнутися ідеями та долучитися до фахової дискусії щодо майбутнього агроінженерної освіти в Україні.

Зображення1

Зображення2

Зображення3

Зображення4

Зображення5

Зображення6

Зображення7

Зображення8