Навчальний процес на механіко-технологічному факультеті базується на принципах безперервної освіти, науково-обґрунтованих формах та методах навчання, партнерства викладачів та студентів у освітянському просторі, гуманізму та демократії, незалежності від впливу політичних партій, громадських та релігійних організацій. Організація навчального процесу враховує можливості сучасних інформаційних технологій, інноваційні засоби навчання та контролю знань, досвід вітчизняної та зарубіжної вищої школи.

Агроінженер повинен:
Знати:
1. Будову, регулювання існуючого обладнання АПК.
Методи розрахунків, можливості покращення експлуатаційних показників машин та обладнання АПК.
2.Технологічні процеси виробництва та переробки сільськогосподарської продукції.
Технологічні процеси обслуговування машини та обладнання АПК.
3. Методи впровадження розроблених технологічних процесів у виробництво. Вміти:
1. Проектувати нове обладнання для механізованих технологічних процесів в АПК.
Розробляти конструкторську документацію.
2. Проектувати та організовувати технологічні процеси в АПК. Розробляти технологічну документацію.
3.Впроваджувати технологічні процеси у виробництво.
Управляти технологічними та виробничими процесами.
Організація навчального процесу:
Зміст підготовки бакалаврів, спеціалістів та магістрів на механіко-технологічному факультеті ТДАТУ полягає у виконанні вимог, передбачених державними актами у сфері освіти, метою та принципами освітянської діяльності, які напрацьовані в університеті та регламентуються такими документами:
– освітньо-кваліфікаційними характеристиками бакалавра, спеціаліста та магістра;
– освітньо-професійними програмами підготовки фахівців відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня;
– кваліфікаційними вимогами до бакалавра, спеціаліста та магістра;
– навчальними програмами дисциплін та іншими нормативними документами.
Підготовки фахівців за напрямом «Процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва» та зі спеціальності «Механізація сільського господарства» в Таврійському державному агротехнологічному університеті сформовано на основі діючих законодавчих актів про освіту, які викладено в Постанові Кабінету Міністрів України від 3 листопада 1993 року «Про державну національну програму «Освіта. Україна XXI століття», в Указі Президента України від 10 жовтня 1995 року, а також Закону Україні «Про вищу освіту» (№1556-VІІ від 01.07.2014 р.). Крім того, при формуванні змісту підготовки були враховані положення законодавчих актів про незалежність України, законодавство про культуру і розвиток молоді, а також стандарти та нормативи Міністерства освіти і науки України і документи, які затверджені Вченою радою університету. Підготовка фахівців з освітньо-кваліфікаційних рівнів «Бакалавр», «Спеціаліст» і «Магістр» проводиться у відповідності з освітньо-професійними програмами підготовки за галуззю знань 1001 «Техніка та енергетика аграрного виробництва».
На факультеті працює методична комісія, до складу якої входять завідувачі всіх кафедр та провідні фахівці. Основними напрямками методичної роботи кафедр є: розробка кваліфікаційної характеристики фахівця; методичне забезпечення навчального процесу; впровадження “Закону про мови в Україні” до навчального процесу; навчально-методичні комплекси дисциплін; програми переддипломної практики; підручники і навчальні посібники; інструктивно-методичні матеріали до семінарських, практичних і лабораторних занять; індивідуальні семестрові завдання для самостійної роботи студентів з навчальних дисциплін.
Практика є невід’ємною складовою частиною процесу підготовки фахівців. Вона сприяє закріпленню професійних знань, умінь та навичок, що були набуті студентами в університеті, їх вирішенню та поглибленню.
Студенти 1 – 3 курсів під час навчання отримують професійні посвідчення: токаря 2-го розряду; слюсаря 1-го розряду; водія категорії “В”; тракториста–машиніста категорій “А”; “Б”; “В”; “Г”; “Д”.

Отримавши необхідний багаж знань з новітніх технологій виробництва та переробки с.-г. продукції, студенти 1 курсу відправляються на ознайомлювальну 7 тижневу практику. На 1 курсі студент в учбових майстернях ТКМ під час навчальної практики отримує навички обробки матеріалів різанням на металообробних верстатах. Після другого курсу, на якому студенти вивчають теоретичний курс ТКМ, студенти проходять заводську механіко-технологічну практику на робочих місцях
Дисципліну «Трактори і автомобілі» вивчають у 4 семестрі. Тому студенти, які проходять професійно-технологічну практику на кафедрі МЕЗ вже пройшли теоретичний курс, на основі якого опановують навички керування мобільними енергозасобами. У 5 семестрі продовжується механіко-технологічна практика на кафедрі СГМ. На якій студенти опановують навички керування самохідними збиральними комбайнами. На початку 5 семестра студенти закріплюються за випускаючими кафедрами, такими як, «Машиновикористання в землеробстві», «Технології технічних систем в тваринництві» та «Технічний сервіс в АПК».