16 квітня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулось урочисте відкриття Мовного арсеналу «Українська мова як маркер національної ідентичності: від традицій до сучасності». Захід організований мовним омбудсменом університету Тетяною Шаровою за підтримки ректора ТДАТУ Сергія Кюрчева.

Відкрив Мовний арсенал із вітальним словом Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, наголосивши на винятковому значенні заходів із розвитку й популяризації української мови у протистоянні лінгвоциду на окупованих територіях. Він нагадав про нормативні документи, які регулюють мовні процеси на рівні держави, та ознайомив із найновішими виданнями України, присвяченими дослідженням цих процесів у діахронічному та синхронічному вимірах.

Ректор ТДАТУ Сергій Кюрчев наголосив, що заходи мовно-культурного спрямування є важливими для університету як релокованого закладу вищої освіти та дозволяють формувати у молодого покоління основи національної самоідентифікації та самосвідомості.

Мовний омбудсмен ТДАТУ Тетяна Шарова ознайомила присутніх із тими кроками, які вже були зроблені нею на цій громадській посаді, та із запланованими заходами мовного спрямування, що відбуватимуться упродовж найближчих місяців на базі ТДАТУ.

Зі словами привітання до всіх учасників мовного арсеналу звернулась мовний омбудсмен від студентського самоврядування  ТДАТУ,  Влада Шмалій, студентка спеціальності Економіка, яка розповіла про ініціативи студентів у розрізі мовного питання та активну роботу над міні-проєктами.

За програмою Мовного арсеналу, науково-педагогічні працівники та здобувачі освіти факультету економіки та бізнесу протягом трьох днів долучатимуться до виступів фахівців з різних регіонів України, запланованих у межах академічного руху «Гостьовий професор» Вищої школи педагогічної майстерності.

Також, на Мовному арсеналі були присутні педагоги відокремлених структурних підрозділів ТДАТУ. Це дозволяє науково-педагогічним працівникам та студентам ТДАТУ відчувати свою єдність із колегами інших регіонів України, навіть перебуваючи на значній відстані, відчувати свою «включеність» у процеси загальнонаціонального і державного значення.

photo_2024-04-18_15-26-57

photo_2024-04-18_15-06-08