Вона брала інтерв’ю у топ-політиків України, а сьогодні її мали можливість почути і поставити питання студенти ТДАТУ 31ПУ та 21ПУ разом з Світланою Плотніченко продовжують етери з цікавили людьми в рамках спеціальності “Публічне управління та адміністрування”з Сонею Кошкіной?

18 квітня 2023 року в межах проєкту Студії публічної дипломатії 5.0 за сертифікатною програмою «Європейські студії: дипломатія, політика, право, економіка, комунікації» відбулася зустріч із Сонею КОШКІНОЮ – відомою українською журналісткою, шеф-редакторкою інтернет-видання «Лівий берег».

Говорили про медійний простір і українські ЗМІ, які суттєво змінилися за рік повномасштабної війни; про журналістику, як небезпечну професію і, водночас, як про динамічну сферу діяльності, яка має багато “бонусів” і є дуже багатогранною. Зійшлися на тому, що основне – щоб ЗМІ були професійними та стали незалежним суспільним інститутом в Україні. У цьому контексті передусім важливо, щоб журналісти і медійники розумілися на темі, яку висвітлюють, тому що це – про якість і об‘єктивність. Не менш актуальним вектором є розвиток незалежних ЗМІ та вплив медіа на формування громадської думки. Як зазначила спікерка, абсолютної свободи слова немає в жодній країні світу. Проте важливо досягти такого рівня розвитку медіа, аби людина мала вибір і розуміння того, з якого ЗМІ вона бере інформацію. При цьому важливими є медіаграмотність і критичне мислення споживачів інформації, а також щоб суспільство навчилося не послуговуватися анонімними ресурсами.

Дискутували також про небезпеку пропаганди та “самоцензуру” (в доброму розумінні цього слова), яка має замінити будь-який прояв цензури. Тому що це теж про професійність, журналістьку етику і високий рівень розвитку громадянського суспільства.

“У процесах інтеграції України до ЄС, ЗМІ виконують дві важливі функції: з одного боку, професійне і неупереджене інформування суспільства, а з іншого – формування громадянського суспільства” – підсумувала Соня Кошкіна.

photo_2023-04-19_12-08-44

photo_2023-04-19_12-08-53