Щороку 9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято було встановлено указом Президента України 6 листопада 1997 року.

Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.

Упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав.

Починаючи з 2000 року у прямому ефірі Українського радіо транслюють «Диктант національної єдності», який може написати кожен охочий. З кожним роком кількість учасників мовного флешмобу зростає.

Цього року до написання радіодиктанту приєдналися студенти механіко-технологічного факультету.

Перевіряти диктанти українців будуть члени спеціальної комісії. Організатори кажуть, що ті люди, які напишуть текст без помилок, отримають подарунки. Результат оголосять протягом 1-2 двох місяців – все залежить від кількості робіт.

Як парость виноградної лози,

Плекайте мову.

Пильно й ненастанно

Політь бур’ян.

Чистіша від сльози

Вона хай буде.

Вірно і слухняно

Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм живим життям. (Максим Рильський)

Тож, говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовні та інтелектуальні надбання!

Вчімо українську та шануймо її!

Зі святом!

Надія ПАЛЯНИЧКА, заст. декана з ОВР, к.т.н., доцент