18 червня 2020 року на базі Науково-дослідного інституту зрошуваного садівництва ТДАТУ  відбулася IV Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція  «ПЛОДОВИЙ САД – НОВІТНЄ В ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ». Відкрив конференцію декан механіко-технологічного факультету, доктор технічних наук, професор Кюрчев Сергій Володимирович, який наголосив на важливості розвитку галузі садівництва. Не зважаючи на карантинні умови проведення конференції, побажав всім успіху, плідної співпраці, міцного здоров’я та продовжувати традицію щорічного проведення такої конференції, але вже в умовах безпосередньої очної участі.

В конференції приймали участь провідні представники фруктового бізнесу з України: Інститут садівництва НААН, Мелітопольська дослідна станція садівництва імені М.Ф. Сидоренка ІС НААН, Дослідна станція помології імені Л.П. СИМИРЕНКА ІС НААН, Сумська  дослідна станція, аграрні університети України, Асоціація «УКРСАДПРОМ», Науково-виробниче підприємство «РОСТА», ТОВ ПВФ «Мелітопольська черешня», ТОВ «Агро-Фенікс», ТОВ «Полив-Cервіс» за допомогою платформи ZOOM. Загалом понад сорока учасників.

Програма конференції охоплювала всі основні моменти і особливості черешневого бізнесу України, включаючи проблеми і перспективи розвитку сектора заморозки і переробки ягід.

Учасники прослухали ряд доповідей, ознайомилися з презентаціями провідних експертів плодово-ягідного ринку. Також були обговорені проблеми сучасного українського ринку, проблеми сертифікації продукції відповідно до вимог стандарту GLOBALG.A.P. ; поділилися прибутковими і ефективним технологіям вирощування плодових культур; дізналися про новітні світові технології.

Автори: доцент, к.т.н. Л.Ю. Бондаренко,

ст. викладач Г.В. Антонова