23 січня 2020 року відбулося чергове зібрання декана д.т.н., професора Кюрчева С.В. зі студентською спільнотою механіко-технологічного факультету. На початку навчального семестру, як завжди обговорювалися різні питання, які стосуються навчальної та виховної роботи на факультеті. Найбільшу увагу було приділено розгляду питань академічної доброчесності та студентоцентрованого навчання.

Студентоцентрований підхід в організації навчання передбачає залучення студентів до прийняття рішень і управління у вищій освіті, забезпечує їм умови для саморозвитку, самоорганізації та самореалізації особистості у професійній діяльності, творчості та інших видах діяльності при їх усвідомленому виборі. Сергій Володимирович наголосив, що у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного створено всі умови для розвитку особистісних та професійних якостей студентів, що необхідні для їх подальшої успішної суспільної та фахової діяльності.

Другим дуже важливим питанням, яке обговорювалось на зібранні – це дотримання норм та правил академічної доброчесності. Академічна доброчесність передбачає самостійне виконання навчальних завдань, завдань поточного та підсумкового контролю результатів навчання; посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей; дотримання норм законодавства про авторське право і суміжні права; надання достовірної інформації про результати власної навчальної (наукової, творчої) діяльності, використані методики досліджень і джерела інформації.

Основний документ, який встановлює загальні моральні принципи та правила етичної поведінки осіб, що працюють і навчаються в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного – це Кодекс честі ТДАТУ та Антикорупційна програма ТДАТУ. З основними положеннями даного документу здобувачів вищої освіти ознайомив декан механіко-технологічного факультету, д.т.н., професор Кюрчев С.В. Він звернув особливу увагу на те, що дотримання правил академічної доброчесності – це єдиний вірний шлях для академічної спільноти університету. Зійти з нього – означає здобути неякісну освіту, отримати диплом лише як документ, що констатує декількарічне перебування студента в університеті. Чесність у навчанні – важка, але необхідна умова формування сучасного світогляду успішного та затребуваного на ринку праці випускника.

Інформаційний супровід: декан МТФ, д.т.н., професор С.В. Кюрчев,

заступник декана з навчальної роботи, к.т.н., доцент В.О. Верхоланцева,

заступник декана з ОВР, к.т.н., доцент Н.О. Паляничка

DSC_0033 DSC_0029 DSC_0028