Студентам другого курсу магістратури для отримання довгоочікуваного диплому залишилося пройти останню атестацію, а саме, здати комплексний державний кваліфікаційний екзамен (КДКЕ). Згідно навчального плану на механіко-технологічному факультеті КДКЕ для здобувачів вищої освіти «Магістр» спеціальності «Агроінженерія» будуть проходити з 17 по 24 лютого 2020 року, а спеціальності «Галузеве машинобудування» – з 24 по 27 лютого 2020 року.

Перед проведенням КДКЕ обов’язково проводяться консультації по основним професійним дисциплінам, які входять до програми екзамену, та з питань яких складаються білети. 27 січня 2020 року відбувся організаційна зустріч декана д.т.н., проф. Кюрчева С.В. та викладачів факультету з магістрами другого року навчання. В ході проведення консультації окрім основних питань, що стосуються складання КДКЕ були також широко розглянуті питання дотримання здобувачами вищої освіти правил та норм академічної доброчесності.

Сергій Володимирович звернув увагу на те, що академічна доброчесність базується на основних простих та зрозумілих принципах: чесність, справедливість, довіра, повага, відповідальність та відвага. Не допустимими являються такі прояви не доброчесності, як: списування відповідей на питання екзамену у своїх товаришів, фальсифікація даних та показників, видавання чужих надбань за свої, а також спроба надання хабаря викладачам. Всі здобувачі вищої освіти мають розуміти, що повага до власної думки починається з поваги до думок інших. А чесність у навчанні є базовою умовою побудови довіри між всіма учасниками освітнього процесу.

Дотримання таких простих правил академічної доброчесності допоможе отримати якісну освіту, та досягти успіху в подальшому працевлаштуванні на благо нашої рідної України.

Інформаційний супровід: декан МТФ, д.т.н., професор С.В. Кюрчев,

заступник декана з навчальної роботи, к.т.н., доцент В.О. Верхоланцева,