Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного активно співпрацює зі стейкхолдерами в рамках підготовки висококваліфікованих фахівців, які будуть відповідати  вимогам сучасного ринку праці. В результаті такої співпраці активно впроваджується дуальна система навчання, яка передбачає поєднання навчання в університеті з навчанням на робочих місцях на підприємствах для набуття певної кваліфікації.

На механіко-технологічному факультеті активно працює програма дуального навчання для здобувачів вищої освіти для студентів спеціальносте «Агроінженерія» та «Галузеве машинобудування». Мета впровадження дуальної освіти на механіко-технологічному факультеті Таврійського державного агротехнологічного факультету імені Дмитра Моторного є збільшення практичного досвіду, підвищення якості вищої освіти і, зокрема, на більш якісне формування професійних умінь і навичок, наближення рівня підготовки фахівців зазначеного напряму до європейських норм і стандартів та вимог галузевих стандартів вищої освіти України.

Завдання впровадження дуальної освіти полягає у формуванні у здобувачів вищої освіти – майбутніх фахівців:

  • професійних умінь, навичок і компетенцій, необхідних для виконання посадових обов’язків у сучасних швидкоплинних, змінних і високотехнологічних умовах виробництва;
  • здатності відповідально й якісно працювати в умовах сучасного інтенсивного високотехнологічного виробництва;
  • здатності творчо та самостійно в необхідному напрямі підвищувати свій загальноосвітній і професійний рівні;
  • здатності оперативно адаптуватися до конкретних соціальних, виробничих та житлово-комунальних умов;
  • отримання якісної вищої освіти адаптованої до сучасних вимог ринку праці.

28 січня декан механіко-технологічного факультету д.т.н., професор Кюрчев С.В. разом зі заступниками декана з навчальної роботи Шокарєвим О.М., Мовчаном В.Ф., Мітіним В.М. та Верхоланцевою В.О. провели уже традиційну зустріч зі студентами, які виявили бажання навчатися за даною системою. Сергій Володимирович ознайомив присутніх з особливостями програми дуального навчання на факультеті та умовами проведення семестрової атестації для студентів, які навчаються за дуальною системою.

В залі лунало багато запитань, на які студенти отримали відповіді від декана. Сергій Володимирович ґрунтував відповіді на основі набутого досвіду з дуального навчання, який було придбано працюючи з такими підприємствами, як: АТ «Гідросила МЗТГ»,  ТОВ «Гідросила ТЕТІС», ТОВ «Руслан комплект» та компанією «Турбоком».

За підсумками зустрічі багато студентів виявили бажання навчатися за дуальною формою.

Інформаційний супровід: декан МТФ, професор С.В. Кюрчев,

заступник декана з ОВР, доцент Н.О. Паляничка,

заступник декана з навчальної роботи, доцент О.М. Шокарев