В травні місяці на механіко-технологічному факультеті розпочалася процедура щорічного громадського обговорення проєктів оновлених освітніх програм, зокрема ОПП «Агроінженерія» першого  (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти, а також ОНП «Галузеве машинобудування» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.

17 травня 2023 року в онлайн-форматі відбулося розширене засідання кафедри «Експлуатація та технічний сервіс машин» під головуванням завідувача професора Олександра СКЛЯРА з питань розгляду та ухвалення освітніх програм. Серед учасників засідання було декілька цільових груп: науково-педагогічні працівники, випускники та здобувачі вищої освіти.

Під час зустрічі було заслухано гарантів щодо проєетів оновлених освітніх програм, зокрема, доцента Шокарева О.М., гаранта ОПП «Агроінженерія» першого  (бакалаврського) рівня вищої освіти, професора Кувачова В.П, гаранта ОПП другого (магістерського) рівня вищої освіти та професора Журавля Д.П., гаранта ОНП «Галузеве машинобудування» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.

В процесі обговорення проєктів освітніх програм був проведений їх ретельний аналіз та перегляд компонентів, задля відповідності запитам роботодавців, здобувачів, випускників та результатам досліджень і проведених опитувань стейкхолдерами. Враховано також досвід створення аналогічних програм інших вітчизняних закладів вищої освіти та досвід роботи над ОНП інших спеціальностей ТДАТУ.

За результатами такої багатоаспектної співпраці було проведено критичний аналіз наявних компонент освітніх програм; удосконалено профілі освітніх програм, в частині опису, програмних результатів навчання, переліку загальних і фахових компетентностей здобувачів вищої освіти тощо; розгляд навчальних планів та інших нормативних документів, що організаційно супроводжують процес підготовки здобувачів вищої освіти за відповідною освітньої програмою в частині логічної послідовності та взаємозв’язку компонент та дисциплін; оновлення актуальності освітніх програм, зважаючи на пропозиції, висновки роботодавців та випускників, які залучалися до здійснення зовнішньої експертизи якості діючих програм.

За результатами зустрічі було надано рекомендації стосовно необхідності оновлення і вдосконалення розглянутих освітніх програм, зокрема, удосконалення методичного, організаційного, інформаційного та кадрового  забезпечення необхідними ресурсами; планування та координація подальших спільних дій щодо впровадження інноваційних технологій і сучасних форм, методів навчання.

Учасники розширеного засідання кафедри активно і плідно попрацювали, обговорили всі зміни та уточнення, а зібрана інформація (відгуки, пропозиції від учасників) слугували основою для удосконалення змісту та якості підготовки здобувачів вищої освіти за освітньо-професійними програмами «Агроінженерія» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти, а також освітньо-науковою програмою «Галуземе машинобудування» третього (освітньо-наукового» рівня вищої освіти.

 

В.о. декана маханіко-технологічного факультету,

д.т.н., професор                                                                Володимир КУВАЧОВ

photo1684398112 (1)

photo1684398112 (2)

photo1684398112 (3)

photo1684398112