Традиційно за тиждень до Великого посту відзначають одне із найулюбленіших та веселих народних гулянь – Масницю. За різними версіями, святкування даного свята на Русі пов’язувалось з богом Велесом або Ярилом. Саме в цей час люди проводжали зиму і запрошували тепло.

Масницю прийнято святкувати протягом цілого тижня. У цей час господині печуть млинці з маслом, ікрою, сиром, грибами та іншими начинками. Млинці символізують достаток і прихід тепла, оскільки за формою в розгорнутому вигляді вони нагадують Сонце. Також Масниця характерна такими широкими гуляннями, як танці, співи, побудова масного страховиська, вогнища та багато чого іншого.

14 березня 2021 року у міському парку культури та відпочинку імені Горького відбулися урочисті гуляння з нагоди свята Масниці для мешканців міста Мелітополь. Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного також долучився до святкування. Виставкова експозиція механіко-технологічного факультету розмістилася в самому центрі парку навколо фонтану. Жителі міста мали змогу подивитися, як готуються млинці на професійному обладнанні і одразу ж скуштувати їх на смак. Окрім традиційних млинців кафедра обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф.Ю. Ялпачика готувала ароматний і смачний глінтвейн та попкорн.

Активну участь в організації та святкуванні Масниці прийняла студентська рада факультету. Вони співали, водили хороводи та дарували всім присутнім свої позитивні емоції.

Дякуємо керівництву міста Мелітополь та університету за можливість долучитися до проведення міського заходу, а студентам – за гарний настрій, дружню та теплу атмосферу.

Надія ПАЛЯНИЧКА

заступник декана з ОВР факультету

Валентина ВЕРХОЛАНЦЕВА

заступник декана з навчальної роботи факультету