10 лютого о 09.00 на механіко-технологічному факультеті куратори кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф. Ю. Ялпачика (ОПХВ) к.т.н., доц. Віра Тарасенко, асистент Олександр Ковальов та к.т.н., доц. Вадим Олексієнко провели зведену кураторську годину для студентів 11 ГМ, 31 ГМ та 11 МБГМ  за участю Тетяни Кас´янової, провідного фахівця художнього абонементу бібліотеки Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (ТДАТУ). За вибором студентів Тетяна Олександрівна Кас´янова презентувала студентам медіа-огляд за темою : “Таємниці душі М. Гоголя”.

Перед початком доповіді Тетяна Кас´янова закликала присутніх здобувачів вищої освіти та викладачів долучатись до акції “#читай_досягай”, сутність якої полягає в тому, що кожен учасник має опублікувати пост в Фейсбуці з описом книг, які були прочитані ним (нею) останнім часом або тих, що вплинули на формування світогляду або життєвий шлях.

Доповідь на тему життєвого та творчого шляху та стадій формування як письменника Миколи Васильовича Гоголя Тетяна Кас´янова поділила на декілька етапів. Перший етап творчої діяльності письменника припадає на початок трудової діяльності М. В. Гоголя та характеризується історичністю, мальовничістю описаних краєвидів, широким використанням українського фольклору (Вечори на хуторі поблизу Диканьки, Вій, Сорочинський ярмарок). Другий етап творчості письменника обумовлений впливом державно-бюрократичного середовища з яким М. В. Гоголю довелося зіткнутись на власному досвіді. Це обумовило появу в стилі письменника ноток сарказму та зміни співочих описів краєвидів України на нещадне висміювання бюрократизму та хабарництва царських чиновників (Ревізор, Мертві душі) та опису скрутного життя в Петербурзі (власне життя самого Гоголя) в повісті Шинель. Останні роки життя письменника після перенесеної їм хвороби нервової системи обумовлені впливом містицизму та релігійності. Власне з цим періодом життя і пов’язано більшість чуток та легенд відносно містичних фобій письменника. Загострення хвороби спонукає М. В. Гоголя спалити вже написаний рукопис другої частини «Мертвих душ». За деякий час після цього автор продовжує роботу над другим томом великого твору, але загострення хвороби та її швидкий перебіг обумовили те, що великий письменник пішов з життя у віці лише 42 років.

Наостанок Тетяна Кас´янова закликала присутніх не бути байдужими до надбання людства, джерела мудрості та знань-книг та запросила здобувачів вищої освіти відвідувати художній відділ бібліотеки ТДАТУ. В свою чергу слухачі подякували Тетяні Касяновій за цікавий медіа-огляд та висловили побажання продовжити практику тематичних оглядів на інші цікаві теми.

Інформаційний супровід:  асистент кафедри ОПХВ  Олександр Ковальов