27 листопада, у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам’яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році.

В Україні було три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 та голод 1946-1947 років. В ті роки в СРСР у людей масово конфісковували продукти харчування та врожай. У 2006 році законом України Голодомор 1932-1933 років був визнаний геноцидом.

Щорічно в цей день по всій Україні проходить акція «Запали свічку пам’яті» на згадку про 10 млн 500 тис. українців, знищених комуністичним тоталітарним режимом у 1932-1933 роках. вшановують пам’ять жертв голодоморів.

Студенти механіко-технологічного факультету також долучилися до акції вшанування пам’яті жертв голодоморів та прийшли о 16-й годині за київським часом до монументу з прапорами та квітами. Там вони приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання в пам’ять про загиблих під час Голодоморів та разом зі всіма запалили свічки.

Ми разом згадуємо трагічне заради єднання, задля того, щоб об’єднати людей і тим посилити наше бажання уникнути повторів такої трагедії на майбутнє. Тож нехай цей вогник у вікнах наших домівок стане знаком жалю, скорботи, пам’яті, а також віри у майбутнє, де не буде місця злочинам проти людяності.

Надія ПАЛЯНИЧКА, к.т.н., доц., заст. декана з ОВР