На кафедрі ТМКП імені професора В.М. Найдиша 24.11.2021 року відбулася атестація студентів за результатами дуального навчання на виробництві.

Дуальна форма здобуття освіти передбачає поєднання здобувачами теоретичної підготовки в закладах освіти з практичною – на робочих місцях задля набуття відповідної професійної кваліфікації. Впровадження дуальної освіти розширює й можливості співпраці між закладами освіти та роботодавцями.

У студентів спеціальностей 133 «Галузеве машинобудування» та 131 «Прикладна механіка», які навчаються за дуальною системою, куратором від ТДАТУ є ст. викладач Юрій Дмітрієв, який розробляв робочі програми та тематику індивідуальних завдань та перевіряв їх виконання, встановлював зв’язок із наставником від організації, спільно з ним коригував програми дуального навчання, тощо.

Атестувалися наступні здобувачі вищої освіти:

1) Водяницький Іван – ТОВ «Мелітопольський завод турбокомпресорів», м. Мелітополь;

2) Соляник Роман – ООО «Гідросила – Тетіс», м. Мелітополь;

3) Халілов Єміль – ТОВ «Успіх – плюс 2012», м. Мелітополь;

4) Нестеров Дмитро – ПП ВКФ «Харчоналадка,  м. Мелітополь;

5) Михайленко Олександра ТОВ «Мелітопольський завод турбокомпресорів», м. Мелітополь;

У період дуального навчання на виробництві студенти виконували такі вили робіт: проєктування литтевої оснастки; розробка конструкторської документації; моделювання та виконання креслень турбокомпресорів; зворотній інженерінг вузлів та механізмів; моделювання деталей та комплектуючих у САПР; підготовка електронних файлів для станків лазерного й плазмового різання; виготовлення деталей на 3-d принтері, тощо.

Студенти на гідному рівні представили результати атестації; підготували змістовні доповіді; висловили свої побажання та пропозиції щодо поліпшення процесу навчання на дуальній формі, показали здатність навчатися та постійно підвищувати свій загальнокультурний та професійний рівень, самостійно освоювати нові методи роботи.

Практика показала, що здобувачі ТДАТУ зарекомендували себе, як відповідальні і цілеспрямовані фахівці, які володіють базовими знаннями теоретичної підготовки та орієнтовані на обрану спеціальність.

Галина Антонова, ст. викладач

Юрій Дмітрієв, ст. викладач