З 01.02.2021 по 26.02.2021 р на базі кафедри технічний сервіс та системи в агропромисловому комплексі проходила І Міжнародна науково-практична конференція молодих учених “Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі”. Окрім Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (ТДАТУ) серед організаторів конференції були Білоруський державний аграрний технічний університет та 5 закладів вищої освіти Республіки Польща.

Відкриття конференції, що проводилась на базі онлайн-платформи ZOOM та на якій були присутні близько 100 учасників відбулось 25.02.2021 р. Здобувачі вищої освіти механіко-технологічного факультету спеціальності 133 “Галузеве машинобудування” прийняли активну участь в конференції. Тези доповідей, які викладались на сайті конференції за мірою надходження стосувались напрямків наукової діяльності здобувачів вищої освіти в студентських наукових гуртках “Оптимізація процесу диспергування молочних емульсій” (керівники: завідувач кафедри Обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф. Ю. Ялпачика д. т. н., професор Кирило Самойчук, заступник декана механіко-технологічного факультету ТДАТУ, к. т. н., доц Надія Паляничка, асистент кафедри ОПХВ Олександр Ковальов). та “Альтернативних енерготехнологій та проблем утилізації сміття” (керівник: Олександр Ковальов).

Загалом 5 студентів спеціальності “Галузеве машинобудування” групи 31 ГМ (Кирило Кузьмін, Всеволод Крєстов, Анатолій Шестак, Кирило Заліканов), студентка групи 41 ГМ Юлія Мацулевич та один здобувач вищої освіти другого (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 133 “Галузеве машинобудування” (Михайло Лебідь) представили 8 тез доповідей. Теми доповідей стосувались зниження енергоємності та підвищення якості процесу гомогенізації молока,  аналізу проблем існуючих альтернативних джерел енергії та пошуку шляхів підвищення їх ефективності. Протягом конференції учасники відзначали високий рівень організації заходу, ґрунтовність та актуальність представлених доповідей. За результатами І Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених “Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі” було видано збірник праць, а кожен з учасників отримав іменний сертифікат. Колектив кафедри вітає молодих вчених, отримані знання яких та високий рівень якості освіти та ініціативність яких дозволяє формулювати нові рішення технічних проблем процесів переробної галузі та питань забезпечення їх ефективного енергозабезпечення. Професорсько-викладацький склад кафедри ОПХВ висловлює подяку організаторам за високий рівень організації конференції та сподівається на подальшу конструктивну співпрацю.

Інформаційний супровід: асистент кафедри ОПХВ  Олександр КОВАЛЬОВ