Біля головного корпусу ТДАТУ встановлено пам’ятник Герою Радянського Союзу Миколі Семеновичу Малюзі. Протягом багатьох років, із року в рік студенти університету збираються біля нього, щоб вшанувати пам’ять Героя, який загинув під час Другої Світової війни і який навчався в нашому закладі на факультеті механізації сільського господарства ще до війни.

Микола Семенович Малюга народився 14 вересня 1918 року у Мелітополі. В 1925 році пішов до школи. Вчився добре, багато читав, допомагав батькам. Подальше навчання продовжив у фабрично-заводському училищі при Мелітопольському інституті механізації сільського господарства. Після закінчення робітничого факультету вступив на навчання до МІМСГу. Але, на жаль, закінчити навчання не судилося.

У 1941 році його, як і всіх студентів четвертого курсу, відправили на фронт. Микола Семенович Малюга – командир взводу 12-го танкового полку (25 гвардійська механізована бригада, 7-й гвардійський механізований корпус, 1-й Український фронт), гвардії старший лейтенант. Чотири роки вія відважно захищав свою країну, брав участь у запеклих боях, був нагороджений медаллю «За відвагу» і орденом Червоної Зірки.

10 лютого 1945 року, вирвавшись попереду атакуючих військ, він на своєму танку знищив дві гармати і три міномета з прислугою, а потім увірвався в колону противника та знищив ще шість підвід і вісім автомашин із піхотою ворога. 11 лютого, продовжуючи діяти в авангарді бригади, підпалив три танки і знищив ворожий літак, що приземлився. 13 лютого кільце оточення навколо фортеці Бреслау зімкнулося.

Гітлерівці зробили кілька спроб, щоб вирватись з оточення. 14 лютого в бою в 10 кілометрах на південь від Бреслау Малюга виїхав назустріч атакуючому противнику і підбив два ворожих танки, але і його танк був підпалений. Вже з палаючої машини він знищив ще дві самохідні гармати… Це був його останній бій. Проявивши величезну відвагу та мужність і любов до Батьківщини, Микола Семенович загинув смертю Героя.

10 квітня 1945 року Миколі Малюзі присвоєно звання Героя Радянського Союзу, посмертно.

Сподіваємось, що в студенти університету разом із своїми наставниками й надалі будуть збиратися біля меморіалу Героя для вшанування пам’яті та покладання квітів, бо такі люди, як Микола Семенович, завжди залишаються в наших серцях і пам’яті навіки.