Законодавство освіти про вищу освіту передбачає право здобувачів вищої освіти на вибір навчальних дисциплін у межах, передбачених відповідною освітньою програмою та навчальним планом, в обсязі, що становить не менш як 25% загальної кількості кредитів ЄКТС, передбачених для даного рівня вищої освіти.

Вибіркові компоненти – це дисципліни, які пропонуються для вивчення здобувачам вищої освіти закладом вищої освіти для більш повного задоволення їх освітніх і кваліфікаційних потреб для потреб суспільства, ефективного використання можливостей закладу освіти тощо.

Вибір дисциплін вибіркових компонентів певної освітньої програми здобувач здійснює при формуванні індивідуального навчального плану.

На кафедрі цивільної безпеки було проведено презентації вибіркових дисциплін для магістрів спеціальності 263 “Цивільна безпека”. Здобувачі вищої освіти мали змогу ознайомитись з запропонованим списком освітніх компонентів серед дисциплін за вибором майнору 1 та 2.

Далі молоді було запропоновано сформувати власну індивідуальну освітню траєкторію, яка передбачає вибір дисциплін для вивчення (як шляхом анкетування, так і за допомогою інформаційної інтернет-платформи університету) й власне майбутню професію, що відповідатиме прагненням і переконанням майбутнього фахівця