Створення глобальних інформаційно-освітніх мереж та розвиток усеохоплюючої системи моніторингу якості освіти всіх рівнів вніс новизну в організацію взаємовідносин між студентом та викладачем в процесі навчання. Так як процес навчання у вищій школі реалізується в межах різноманітної цілісної системи організаційних форм і методів навчання, то є необхідність приділити увагу таким питанням:
– система принципів навчання,
– класифікація методів навчання,
– методи організації та здійснення навчально-пізнавальної діяльності
– методи учіння,
– методи стимулювання обов’язку і відповідальності,
– методи контролю і самоконтролю за ефективністю навчально-пізнавальної діяльності,
– форми навчання.
1 листопада 2019 року, згідно плану роботи Вищої школи педагогічної майстерності, на базі кафедри вищої математики і фізики Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного було проведено науково-медодичний семінар «Методи та форми організації навчального процесу у вищій школі», який був присвячений саме цим питанням. З вітальним словом до учасників семінару звернувся перший проректор, кандидат технічних наук, професор Олександр Скляр.  У процесі роботи семінару виступила з доповідю  д.п.н., професор, завідувач кафедри вищої математики і фізики Наталя Сосницька. Вона  презентувала і детально розповіла про методи і форми навчання.  На всі запитання, що виникали у присутніх, Наталя Сосницька надала вичерпні відповіді. Учасники обмінялися враженнями, коментарями та висловили подяку доповідачу.

Доцент кафедри вищої математики і фізики Наталя Дьоміна

IMG_20191101_140159828