Протягом 7-10 липня 2020 року викладачем кафедри вищої математики і фізики Іщенко О.А. прийнято  участь у вебінарах за темами «Академічна доброчесність – запорука успішного розвитку науки і держави»; «Пошук і аналіз літератури у Web of Science Core Collection»; «Демонстрація, аналіз і оцінка наукового доробку науковця»; «Аналітичний інструмент InCites для установи та науковця».

Вебінар організовано компанією Clarivate Analytics. Було залучено наступні фахівці: Квіт Сергій Миронович, д.філол.н., професор Могилянської школи журналістики, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти; Ярошенко Тетяна Олександрівна, к.і.н, доц., віце-президент з наукової роботи та інформатизації Національного університету “Києво-Могилянська академія”; Главчева Юлія Миколаївна, заступник директора науково-технічної бібліотеки, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»; Тихонкова Ірина Олександрівна, к.б.н., інформаційно-аналітичні ресурси та навчання, Clarivate Analytics.

Розглянуто багато питань: що дає науковцю робота з платформою Web of Science? Як знайти найцитованіші роботи за вашою темою, визначити найвпливовіші установи, видання, авторів, фонди, що фінансували ці дослідження, зберегти історії пошуку та налаштування повідомлень про появу нових документів або цитувань. Порівняння можливостей базового та розширеного пошуку. Робота з списками літератури Web of Science Core Collection. Роль, функції, можливості Національного агентства у формуванні та дотриманні норм академічної етики в суспільстві. Про ризики втрати цінностних етичних орієнтирів університетської науки та освіти в сучасних умовах. “Каргокульт” символьно-наукометричних оцінок роботи науковців, мотивації до роботи, комерціалізації університетів тощо. Досвід НаУКМА у запровадженні міжнародних стандартів та етичних принципів. Імплементація принципів академічної доброчесності (АД) в освітній та науковий процес є актуальним завданням. Які складнощі виникають при пошуку робіт певного автора? Як знайти та проаналізувати роботи науковця, що проіндексовані у Web of Science Core Collection. Що впливає на цитованість робіт, як можна збільшити шанси бути процитованими, Publons|ResearcherID, ORCID, Researchgate, Google Scholar. Створення, наповнення, підтримка, коректне застосування. можливостей InCites для наукової роботи її планування та оцінці. Знайомство з інтерфейсом, даними доступними для аналізу, готовими звітами та формування статистики за визначеними критеріями. Абсолютні та нормалізовані показники і їхній розрахунок.

За поданням:

старший викладач кафедри вищої математики і фізики Іщенко Ольга  

Сертификат 7 июля 2020_page-0001Серт. 8 июля 2020_page-0001 Серт. 9 июля 2020_page-0001 Серт.10 июля 2020_page-0001