2 березня 2020 року викладачі кафедри вищої математики і фізики Ольга Іщенко та Лариса Халанчук провели в гуртожитку № 1 виховний захід на тему: «Що таке ейджизм і як він шкодить кожному з нас».

Студенти дізналися, що ейджизм – це створення стереотипів і дискримінація окремих людей або груп людей за віковою ознакою. Ейджизм може проявлятися в різних формах, включаючи упереджене ставлення, дискримінаційну практику або інституціональні заходи політики і практики, які сприяють закріпленню стереотипних уявлень. Зі студентами були поставлені і обговорені питання:

  • чи дійсно ейджизм представляє проблему?
  • як впливає ейджизм на здоров’я?
  • як ми можемо боротися з ейджизмом?

Ейджизм широко поширений і виходить з того, що всі члени групи (наприклад, літніх людей) однакові. Ейджизм переслідує соціальну і економічну мету: узаконити і підтримувати нерівності між групами людей. У 2014 р уряди різних країн визнали ейджизм «загальним джерелом, виправданням і рушійною силою дискримінації за віковою ознакою». Це має серйозні наслідки як для літніх людей, так і для суспільства в цілому.

Ейджизм погано впливає на здоров’я літніх людей. Дослідження показують, що літні люди, негативно сприймають старіння, можуть жити на 7,5 років менше, ніж люди похилого віку з позитивним настроєм. Ейджизм може призводити до серцево-судинного стресу, послаблювати віру у власні сили і знижувати продуктивність.

Для боротьби з ейджизмом необхідне нове розуміння старіння серед всіх поколінь людей. Таке розуміння має ґрунтуватися на відмові від застарілого сприйняття літніх людей в якості тягаря, визнання різноманітного досвіду літніх людей, несправедливості ейджизму і готовності до пошуку способів кращої організації суспільства на засадах толерантності.

За матеріалами кафедри вищої математики і фізики:

доцент Наталя Дьоміна

 

 

изображение_viber_2020-03-04_10-32-25-1изображение_viber_2020-03-04_10-32-18