Відбулася онлайн-зустріч здобувачів бакалаврського рівня вищої освіти спеціальності «ТУРИЗМ»  з гарантом освітньої програми Валентиною Демко, а також викладачами кафедри економіки і бізнесу.

Здобувачі вищої освіти були ознайомлені з результатами проведених в університеті опитувань щодо якості освітніх програм, освітнього процесу та академічної доброчесності.

Аналіз вивчення думок здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти щодо стану академічної доброчесності при навчанні за освітньо-професійною програмою «Туризм» виявив загальний позитивний рівень оцінки. Результати моніторингу показали, що 30,6% опитаних оцінюють рівень якості як дуже високий та 57,1% загалом достатньо високий. Щодо проявів корупції в ТДАТУ 89,8 % здобувачів освіти відповіли, що це питання зовсім не стосується університету, але деякі здобувачі все ж таки вважають, що прояв корупції частково стосуються викладачів яких провокують самі студенти, 6,1 % респондентів.

В ході обговорення піднімалися питання удосконалення освітніх програм, їх практичної спрямованості, навчального навантаження, вибіркових дисциплін, якості викладання, недопустимості недоброчесної поведінки та корупції.

Постановили продовжувати роботу у напрямку поширення, пропаганди і додержання основних правил академічної доброчесності в університеті і на спеціальності 242 “Туризм”. Своєчасно вирішувати прояви академічної не доброчесності, проводити:

• комплексні семінари, кураторські години зі здобувачами вищої освіти стосовно дотримання Кодексу честі, Антикорупційної програми і “Положення про систему запобігання та виявлення академічного плагіату серед здобувачів вищої освіти в ТДАТУ” та необхідності дотримання загальноприйнятих норм морально-етичної поведінки в університеті та у вищій школі;
  • семінар щодо рекомендацій з уникнення можливих проявів, виявлення та недопущення, а також з питань неприпустимості корупційних порушень у сфері вищої освіти;
  • методичний семінар кафедри та групи забезпечення освітньо-професійної програми «Туризм» стосовно якісної оцінки обсягу навчального навантаження на студентів шляхом детального перегляду робочих програм та силабусів освітніх компонентів на предмет співвідношення між аудиторною та самостійною роботами;
  • засідання кафедри щодо дотримання вимог об’єктивності, валідності та справедливості, забезпечення відкритості та прозорості оцінювання рівня знань здобувачів вищої освіти.

Результати обговорення будуть враховані в подальшій роботі кафедри.

Матеріали підготувала гарант ОПП “Туризм” першого (бакалаврського)

рівня вищої освіти, к.е.н., доцент  Валентина ДЕМКО

изображение_viber_2023-03-06_19-24-21-895