16-17 квітня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри Економіки І бізнесу д.е.н., професор Ірина Колокольчикова та к.е.н., доцентом кафедри економіки і бізнесу Валентиною Демко прийняли участь у практичній, міжнародній тренінговій програмі «Диверсифікація сільської економіки через мережу громадських консультаційних центрів туризму», яка організована та проведено Талліннським університетом, Естонською асоціацією сільського туризму, Естонським центром міжнародного розвитку, Академією сільського розвитку ГО «Спілка сільського зеленого туризму України».

Метою заходу є підвищення обізнаності про можливості диверсифікації сільської економіки через туризм в умовах воєнного стану та поствоєнного відновлення.

Учасниками заходу були власники бізнесу в сільській місцевості, у тому числі гостинних

сільських садиб, представники законодавчого, національного та регіональних органів влади, територіальних громад, освіти та науки, громадських організацій, медіа.

Протягом двох днів учасники заходу заслуховували виступи естонських експертів з питань розвитку сільського туризму, розглядали сучасні кейси реальних практик Естонських власників зелених садиб та директорів туристичних підприємств. Досліджували особливості міжнародного співробітництва в сільському туризму,  його можливості та виклики України; досліджували розвиток туристичних послуг у співпраці різних поколінь та співпраці з конкурентами; управління якістю послугами у сільському туризмі.

Заслухували виступи тренерів Академії сільського розвитку,  які підіймали питання особливості міжкультурної комунікації та ведення переговорів зі стейкхолдерами в сфері туризму; оподаткування в сфері гостинності; сталість в сфері зеленого туризму; практику створення інклюзивного полікультурного туристичного об’єкту у депресивному селі.

Два дні програми вразили учасників своєю цікавістю та важливістю. Ми хочемо щиро подякувати організаторам за інформативну і професійну програму, а також за експертність та досвід всіх доповідачів.

Кожна доповідь, кожне обговорення, кожна ідея, представлені на заході, були важливими та корисними. Вони показали не лише глибокі знання та професійну майстерність, а й бажання співпрацювати для досягнення спільних цілей.

Бажаємо всім учасникам подальших успіхів у розвитку туризму, науковій та професійній сферах. Нехай ваші ідеї розкриють нові горизонти і сприятимуть подальшому розвитку туризму, сільського господарства та бізнесу.

Матеріали підготувала к.е.н., доцент кафедри економіки і бізнесу Валентина Демко