Філософи, історики, журналісти досі сперечаються про те, що або хто є рушійною силою історії. Нерідко від відповіді на це питання залежить доля суспільства, країни, особи на тому або іншому історичному етапі. Тільки при вивченні справжньої історії можна уникати повторення одних і тих же помилок, а то і передбачати подальший хід подій. Деякі історики, журналісти і філософи сходяться на думці, що саме особа може змінити хід історії. Тому на кураторській годині разом з завідувачем музею ТДАТУ Петровою Людмилою Олексіївною ми доводили це твердження, досліджуючи вклад в історію Великобританії Уїнстона Черчиля.
Вся діяльність Уїнстона Черчиля здійснювалася в непрості для Англії часи: після Першої Світової війни країна втратила практично усі свої колонії, що супроводжувалося економічним занепадом і кризою в країні. Але не встигло Сполучене королівство оправитися від одного глобального конфлікту, як назрів інший. І знову агресором стала Німеччина, тепер уже під проводом Адольфа Гітлера. Саме в цей час У. Черчиль і став прем’єр-міністром. Це була людина, що захоплювалася минулим, цінувала традиції, він в той же час був відкритий новим ідеям і їх втіленню. Уїнстон Черчиль зробив великий внесок у розвиток британської армії: брав участь в створенні танка, одним з перших оцінив роль і значення авіації, глибоко цікавився ракетами.
Уїнстон Черчиль служив своїй країні з трепетною пристрастю і в той же час – з холодним розрахунком. Саме так він зміг добитися поваги і пам’яті усього людства. Його життя – не що інше, як реалізація політичних традицій Англії. Будучи прибічником консерватизму, Черчіль зумів направити політику своєї країни в потрібне русло, пройшовши через суворі випробування і зумівши зберегти цінності нації і віру в себе англійського народу. Він є одним з найбільших діячів свого часу. Політик, військовий вождь, письменник, історик, неперевершений оратор, конструктор, і навіть художник, що написав близько 500 картин, став героєм своєї країни в дуже складні для Великобританії часи. Він був прекрасний як дипломат, стійко сприймав будь-які несприятливі обставини, зневажав усілякі інтриги.
Можна з упевненістю сказати, що британський політик добився світового визнання і як захисник загальноєвропейських цінностей. Поєднання національних засад з урахуванням інтересів країн Західної Європи, готовність до міжнародної співпраці – ця уміла, гнучка політика дозволила острівній державі уникнути багатьох втрат і збитку в результаті переходу від прихильності до імперської свідомості до поступового входження в низки демократичних країн.
Його патріотизмом можна і потрібно захоплюватися. Любов до Батьківщини – ось чому може навчитися кожен, дивлячись на цю людину і на те, що він зробив.
Студент 22 ЕЕ групи Заяць Артем



