Кафедра “Електротехніка і електромеханіка” була створена 26 серпня 2015 року за наказом ректора ТДАТУ № 374-ОД відповідно до Закону України “Про вищу освіту” з метою оптимізації освітнього процесу на базі реорганізованих кафедр “Теоретичної і загальної електротехніки” та “Автоматизованого електроприводу”. З вересня 2017 року кафедра носить ім’я професора Володимира Васильовича Овчарова. У Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного кафедра електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова посідає важливе місце у підготовці фахівців з електрифікації технологічних процесів, переробки та зберігання сільськогосподарської продукції. Кафедру очолює кандидат технічних наук, доцент Квітка Сергій Олексійович.

Сьогодні на кафедрі електротехніки та електромеханіки працює 15 співробітників, серед яких 7 доцентів, 1 старший викладач, 1 асистент.

 Кафедра ЕТЕМ 09_2020

 

Викладачі кафедри проводять навчальні заняття серед здобувачів вищої освіти денної та заочної форм навчання згідно освітньо-професійних програм “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка” першого (кваліфікація: бакалавр з електроенергетики, електротехніки та електромеханіки) та другого (кваліфікація: магістр з електроенергетики, електротехніки та електромеханіки,) рівнів вищої освіти за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», галузі знань 14 “Електрична інженерія“; за спеціальностями 208 “Агроінженерія” і 133 “Галузеве машинобудування” – першого бакалаврського рівня освіти.

На базі освітнього рівня “Магістр” при кафедрі електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова здійснюється підготовка аспірантів на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.

Викладачі кафедри в рамках загальнодержавної програми з питань електрифікації процесів переробки та зберігання сільськогосподарської продукції з урахуванням сучасних міжнародних стандартів освіти забезпечують високу якість підготовки спеціалістів нової формації шляхом синтезу глибоких теоретичних знань та практичних навичок.

Відповідно до концепції ступеневої освіти повністю оновлено програми дисциплін, фахівцями кафедри підготовлено навчально-методичне забезпечення, створено авторські колективи з підготовки підручників, навчальних посібників.

У процесі підготовки фахівців реалізуються основні функції освіти:

  • придбання теоретичних знань, умінь і практичних навичок,
  • орієнтація студентів на розвиток пізнавального потенціалу особистості, їх творчих і професійних здібностей з акцентом на самоосвіту.

Кафедра має потужну матеріально-технічну базу, досвідчений професорсько-викладацький склад, розвинену комп`ютерну мережу, багаторічний досвід освітянської, наукової та педагогічної роботи. Це зумовлює підготовку фахівців на найвищому професійно-кваліфікаційному рівні і забезпечує їх конкурентоспроможність на ринку праці, активізує творчу, професійну і соціальну діяльність на збагачення інтелектуального потенціалу нації.

Практично всі випускники університету працевлаштовані і  працюють на різних підприємствах та організаціях незалежно від їх галузевої належності,  форм власності і господарювання. В отриманих відгуках від керівників підприємств та організацій відзначається їх високий кваліфікаційний рівень, відповідальне ставлення до своїх обов’язків, наголошується, що вони широко використовують знання, здобуті в ТДАТУ, виявляють ініціативу та зацікавленість, вміло застосовують знання на практиці.