Заняття з підвищення кваліфікації  у дистанційному форматі для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, аспірантів і фахівців-практиків на тему «Трансформація енергетичних систем  у контексті сталого розвитку» TECHNOMAY 2025 (60 годин, 2 кредити ЄКТС) відбулися з 19 по 30 травня 2025 року.

Метою програми було підвищення професійної компетентності науково-педагогічних працівників у сфері електроенергетики, фізики, електромеханіки, екології через висвітлення сучасних тенденцій трансформації енергетичних систем у контексті сталого розвитку.

Організаторами програми підвищення кваліфікації були: Харківський національний університет міського господарства, Інститут відновлювальної енергетики НАН України, Державний біотехнологічний університет, Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного, Херсонський національний технічний університет, Всеукраїнська асоціація консультантів з управління СМС-UKRAINE, організація ALOTEK TECHNOLOGY (Польща).

Спікерами програми підвищення кваліфікації були обрані провідні науковці, консультанти та експерти з енергопостачання та енергоменеджменту, відновлювальної енергетики, геоекології, землеустрою, напівпровідникових структур, конструкторів віртуальних інтерактивних об’єктів  з України та Польщі. Формат заходу був дистанційним на платформі ZOOM. Заняття проходили у вигляді лекцій. На початку кожного заняття відбувалося інтерактивне опитування слухачів за темою лекції. В продовж лекції відбувалося спілкування спікера  з слухачами підвищення кваліфікації. 

Спікери приводили багато інформації з галузі електроенергетики, відновлювальної вітрової та сонячної енергетики, проєктування сонячних побутових або промислових електростанцій, сучасних технологій очищування довкілля, створення комп’ютерних програм для конструювання віртуальних інтерактивних технічних лабораторій, що набуває актуальності при дистанційному форматі навчання здобувачів, сучасних досліджень в галузі створення новітніх напівпровідникових матеріалів для електроенергетики, медицини, комп’ютерної техніки тощо. 

Організатори TECHNOMAY 2025 запросили для роботи з науково-педагогічними працівниками на курсах підвищення кваліфікації найкращих, цікавих, ерудованих фахівців-науковців, які своїми лекціями доводили, що наука долає темряву, освіта випромінює світло знань, а сучасні технології рятують довкілля.

У програмі підвищення кваліфікації прийняли участь шість викладачів кафедри, по закінченню занять пройшли тестове опитування, отримали сертифікати. Придбані знання дадуть їм можливість розширити професійні компетенції, а  набутий досвід втілити у навчальний процес та застосувати у науково-дослідній роботі.