30 травня 2024 року відбулася лекція в рамках програми «Гостьовий професор» для науковців-викладачів, аспірантів, здобувачів вищої освіти Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Організатором лекції була кафедра електроенергетики і електротехнологій.
В гості був запрошений доктор технічних наук, заступник директора з наукової роботи Інституту відновлювальної енергетики НАН України, завідувач відділу комплексних енергетичних систем, старший науковий співробітник МИКОЛА ПЕТРОВИЧ КУЗНЄЦОВ. Лекція була на тему «Відновлювальні джерела енергії – актуальність та проблеми впровадження в умовах війни».
Відбудова та зміцнення України вимагатиме створення та експлуатації сучасної стабільної енергетичної системи, здатної досягати багатьох цілей. Перш за все, це збереження суверенітету та безпеки України від зовнішньої агресії та задоволення прагнення України стати членом Європейського Союзу. Наші нинішні централізовані енергетичні системи, зокрема теплові та атомні електростанції, більш вразливі до військових ударів порівняно з децентралізованими, такими як сонячна та вітрова енергетика. Децентралізовані системи відновлюваної енергетики також відповідають потребам України досягти цілей щодо захисту навколишнього середовища та зміни клімату, необхідних для вступу до Європейського Союзу.
Лектор надав класифікацію ВДЕ, навів переваги та недоліки відновлювальної енергетики, розповів про проблеми інтегрування до енергосистеми, навів переваги гібридних систем, вирішення проблем негарантованого постачання енергії та основні напрямки досліджень комплексних енергосистем на основі відновлювальних джерел енергії.
Микола Петрович розповів, що їх відділ здійснює науковий супровід державних програм щодо відновлюваної енергетики та нетрадиційних джерел енергії. В даний час це положення стосовно нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії у «Енергетичній стратегії України на період до 2035 року», зокрема пропозиції по оновленню зазначеної Енергетичної стратегії, пропозиції до проектів «Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2030 року» та «Водневої стратегії України».
Лекція викликала велику зацікавленість у слухачів, а лектор відповів на запитання, які виникли під час доповіді.
Науково-педагогічний колектив факультету енергетики та комп’ютерних технологій щиро вдячні Миколі Петровичу Кузнєцову за підняту актуальну та важливу тематику лекції, цікаву та змістовну доповідь, багаторічну співпрацю та підтримку!!!