У Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного продовжується впровадження дуальної форми навчання. Дуальна форма здобуття професійної освіти – це спосіб навчання, за яким теоретичний матеріал опановується в закладі з педагогом, а практичне навчання проходить на виробництві.

В  теперішній час рівень зацікавленості роботодавців у залученості до підготовки здобувачів ще на етапі їх навчання свідчить про потенціал розвитку дуальної форми здобуття освіти, особливо з технічних спеціальностей. Такий підхід суттєво відрізняється від «практичного відпрацювання», оскільки в його основі не тільки закріплення теорії на практиці, а саме навчання в умовах виробництва. Відпрацювання набутого теоретичного матеріалу в стінах університету безпосередньо в умовах реального виробництва – це безцінна можливість підсилити професійну підготовку майбутніх фахівців галузі, зокрема електроенергетичної.

Для реалізації впровадження дуальної форми здобуття професійної освіти 6 вересня 2023 року за підтримки Проєкту USAID Економічна підтримка України відбулася онлайн зустріч представників «Агроіндустріального холдінгу МХП» зі здобувачами та викладачами факультету енергетики і комп’ютерних технологій Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

МХП — найбільший виробник та експортер курятини в Україні. Компанія спеціалізується на виробництві курятини та вирощуванні зернових, а також веде іншу аграрну діяльність (виробництво м’ясо-ковбасних виробів і м’ясних виробів, готових до вживання).

Під час  зустрічі представниця «Агроіндустріального холдінгу МХП» Марина Шептицька обговорювала з учасниками необхідні умови, кроки, алгоритми, деталі навчання на дуальній формі разом з МХП. В  умовах   підприємства за кожним студентом на підприємстві закріплюється наставник, студенти отримують заробітну плату, користуються пільгами та соціальними «пакетами», тощо.

В  продовж зустрічі  представниці МХП студентами були задані різноманітні питання щодо можливостей працевлаштування, можливостей кар’єрного зростання, реалізації ІТ-спеціалістів, рівня заробітної платні у компанії та майбутнього розвитку спеціалістів компанії.

Такі зустрічі є дуже корисними як для роботодавців, так і для наших майбутніх випускників.