Мова – це найбільша духовна цінність нації, її суть та основа буття. Саме рідна мова формує та визначає культурну та національну свідомість людини. В ній накопичується досвід попередніх поколінь, історія народу, традиції, культурний, духовний та інтелектуальний розвиток етносу.

21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Історія виникнення даного свята лежить в основі трагічних подій, які відбулися 21 лютого 1952 року у місті Бангладеш, що на Сході Пакистану. Уряд країни жорстоко розстріляв студентів, які вийшли на демонстрацію проти постанови влади, що забороняла використання рідної бенгальської мови в країні. У листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мови та культурної багатоманітності 21 лютого було проголошено  Міжнародним Днем рідної мови. С тих пір дане свято відзначається кожного року.

В Україні День рідної мови почали відзначати з 2002 року після відповідного розпорядження уряду в якому йдеться про зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку та використанню мови національних меншин України.

Напередодні свята завідувачка кафедри суспільно-гуманітарних наук, кандидат філологічних наук, доцент Максимець Оксана Миколаївна для студентів перших курсів механіко-технологічного факультету провела кураторську годину на тему: «Спілкуйся серцем-спілкуйся українською». Оксана Миколаївна ознайомила присутніх з історією виникнення даного свята, розповіла про всі репресії та утиски, яким підвергалася наша рідна українська мова.

Молодь мала змогу поринути в прекрасний світ нашої співучої мови. Вони дізналися про приклади калькування української мови, цікаві колоритні слова та отримали пораду, як вільно та без збентеження говорити українською мовою в російськомовному середовищі.

Наприкінці зустрічі, Оксана Миколаївна зробила наголос на тому, що найважливішим завданням для нас  є шанування та збереження рідної мови для  наших нащадків. Оскільки, сильна мова є найбільшою духовною цінністю нації.

Інформаційний супровід:

заст. декана з ОВР Паляничка Н.О.