В світлі сьогоднішньої складної ситуації, яка виникла з пандемією коронавірусу, спричиненого вірусом SARS-CoV-2, в світі дуже актуальним є питання вакцинування від COVID-19.

Сьогодні як в Україні, так і у світі існує недовіра до вакцин проти COVID-19. Це попри те, що в історії сучасної медицини та фармацевтичних розробок ще не було настільки прискіпливої  уваги до окремого лікарського препарату, як до цих вакцин. Однією з причин такої недовіри – поширення неправдивої інформації щодо вакцинації.

Тому, на механіко-технологічному факультеті було вирішено провести ряд кураторських годин присв’ячених історії вакцинування, роз’ясненню та популяризації щеплень для здобувачів вищої освіти.

03 листопада 2021 року пройшла перша зведена кураторська година для студентів 2 курсу спеціальностей агроінженерія, галузеве машинобудування та прикладна механіка. Для проведення зібрання було запрошено студентку 3 курсу 1 медичного факультету Запорізького державного медичного університету Буніну Вероніку Павлівну.

Вероніка, як студентка медичного університету, підготувала для здобувачів вищої освіти механіко-технологічного факультету детальну презентацію, в якій розповіла про історію виникнення щеплень, які є вакцини, чим вони відрізняються, які існують проблеми вакцинування та зробила детальний акцент на існуючих на сьогоднішній день вакцинах проти COVID-19. Вона відмітила, що протягом всього часу існування щеплень зустрічався супротив та недовіра людей до вакцинування, однак, саме вакцинація рятує людство від багатьох інфекційних захворювань. Тож, всім, хто ще не вакцинувався, необхідно замислитися над тяжкими наслідками коронавірусу та зробити щеплення від цієї страшної хвороби.

Зустріч пройшла на позитиві, час минув дуже швидко і наприкінці своєї доповіді Вероніка детально та розгорнуто відповіла на всі запитання, які виникли у здобувачів вищої освіти.

Закінчуючи кураторську годину вона побажала всім присутнім  міцного здоров’я та прийняття правильного рішення – а саме вакцинування від COVID-19.

Надія ПАЛЯНИЧКА, заст. декана з ОВР,

Людмила ЧЕРНИШОВА, к.т.н., доц. кафедри ТКМ