26 травня 2021 року в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбувся конкурс «Агрополітичні дебати». Метою проведення конкурсу є сприяння розширенню світогляду майбутніх фахівців аграрного сектору, а також навчання аргументовано та виважено відстоювати свою точку зору щодо важливих для України аграрно-політичних питань.

Конкурс «Агрополітичні дебати» організовує Державна установа «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» (ДУ «НМЦ «Агроосвіта») за методичної підтримки з боку проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД) з 2016 року.

Відбувається він у два етапи: I (відбірковий) етап проводиться в університеті; II етап (фінальний) проводиться в рамках «Зльоту студентських лідерів аграрної освіти», або під час окремого зібрання в Києві на базі Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти.

Теми, які розглядалися на конкурсі:

  1. Придбання землі у власність або оренда – виклики і перспективи для аграрних підприємств і власників земельних ділянок в контексті відкриття ринку землі.
  2. Державне управління в аграрному секторі – субсидування та інші форми підтримки або дерегуляція і фокус на моніторинг та дотримання стандартів.
  3. Оптимальна структура аграрних підприємств в Україні – великі індустріальні аграрні підприємства або дрібні фермерські господарства.
  4. Виробництво аграрної сировини або переробка – виклики і можливості (в контексті експорту та забезпечення внутрішнього споживання).

У конкурсі приймали участь 8 команд від всіх чотирьох факультетів ТДАТУ: механіко-технологічного, енергетики і комп’ютерних технологій, економіки та бізнесу та агротехнологій та екології. Наш факультет представляли: Артем Філоненко, студент 13 САІ групи, Кирило Кузьмін, студент 31 ГМ групи, Валерія Ковальова, студентка 21 АІ групи та Анатолій Шестак, студент 31 ГМ групи.

Критеріями для визначення переможців агродебатів була: обізнаність учасників щодо актуальних питань у галузі аграрної політики; розкриття теми дебатів (всебічний аналіз проблеми та перерахування її важливих складових); наведення достовірних та належних аргументів; уміння логічно і послідовно наполягати на власній позиції; командна робота та її злагодженість; культура ведення дебатів; грамотне мовлення та ораторське мистецтво; оперативне використання аргументів опонентів у своєму виступі.

Кращим спікером «Агрополітичних дебатів» було визнано студента механіко-технологічного факультету Кирила Кузьміна. Він буде представляти наш університет на ІІ етапі конкурсу, який буде проходити у Києві.

Щиро вітаємо Кирила з перемогою у І турі та бажаємо подальшого успіху, натхнення та нових перемог!

Інформаційний супровід: заст. декана з ОВР Надія ПАЛЯНИЧКА