21 вересня 2023 року відбулось планове засідання Науково-методичної ради Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (детальніше…). Третім з п’яти питань на порядку денному було:  «Про затвердження Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу в ТДАТУ» яке присутнім доповіла завідувачка відділу моніторингу якості освітньої діяльності, доцент Радміла Скляр.

Відповідно до закону України «Про освіту», академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватись учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових досягнень.

Система забезпечення академічної доброчесності є невід’ємним складником системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти ТДАТУ та розроблена відповідно до вимог ДСТУ EN ISO 9001-2018.

Тому, Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу в ТДАТУ визначає засади забезпечення академічної доброчесності в освітній діяльності Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, а також підстави та порядок притягнення науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти до академічної відповідальності за порушення вимог академічної доброчесності.

Положення розроблено на основі Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про захист суспільної моралі», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про авторське право і суміжні права», «Про видавничу справу», «Про запобігання корупції», Цивільного Кодексу України, ґрунтується на Законах України «Про освіту» та «Про вищу освіту», Стандартів і рекомендацій щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти (ESG), ухвалених Міністерською конференцією в Єревані 14-15 травня 2015 р., Проєкту закону України «Про академічну доброчесність» (протокол від 30.08.2022 №13(18)), Статуту та Кодексу честі ТДАТУ, Положення про організацію освітнього процесу в ТДАТУ, Положення про систему внутрішнього забезпечення якості вищої освіти в ТДАТУ, Положення  про систему запобігання та виявлення академічного плагіату та інших нормативно-правових актів чинного законодавства України та нормативних актів ТДАТУ.

Всі члени Науково-методичної ради одноголосно підтримали Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу в ТДАТУ та рекомендували до затвердження Вченою радою університету.