30 серпня 2023 року відбулось установче засідання Науково-методичної ради Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (детальніше…). Два з шості питань на порядку денному були:  «Про затвердження плану роботи відділу моніторингу якості освітньої діяльності ТДАТУ на 2023-2024 н.р.» та «Про внесення змін до процедури розгляду та затвердження робочих програм обов’язкових навчальних дисциплін», які присутнім доповіла завідувачка відділу моніторингу якості освітньої діяльності, доцент Радміла Скляр.

При складанні плану роботи відділу на 2023-2024 н.р. керувались вимогами Статуту університету, Стратегії розвитку ТДАТУ та Положень щодо функціонування системи внутрішнього забезпечення якості в ТДАТУ. Основним з питань залишається участь у моніторингу та періодичному перегляді освітніх програм університету, моніторинг навчальних видань на гриф Вченої ради ТДАТУ, сприяння розвитку академічної доброчесності, опитування стейкхолдерів, моніторинг якості проведення занять викладачами тощо.

Відповідно до оновленого Положення про робочі програми навчальних дисциплін (наказ №28-ОД від 27.04.23 р.), робочі програми обов’язкових навчальних дисциплін повинні пройти процедуру погодження з гарантами відповідних освітніх програм. Для підвищення ефективності цієї роботи створено єдину базу Google таблиць за всіма освітніми програмами університету.

Мета створення Google таблиці з освітньої програми – покращення функціонування системи внутрішнього забезпечення якості в ТДАТУ, а саме моніторинг:

• відповідності тематичного плану дисципліни вимогам освітньої програми;
  • відповідності компетентностей/результатів навчання матрицям освітньої програми;
  • наявності дублювання тем з різних дисциплін;
  • забезпечення дисципліни власною навчальною літературою;
  • виданих наукових публікацій за тематиками дисциплін.