30 серпня 2023 р. відбулося установче засідання Науково-методичної ради Таврійського державного агротехнологічного університету на 2023-2024 н.р.

На порядок денний було винесено такі питання:

1. Про затвердження складу Науково-методичної ради університету на 2023-2024 навчальний рік.
2. Про затвердження плану роботи Науково-методичної ради університету на 2023-2024 навчальний рік.
3. Про затвердження плану роботи Навчально-наукового центру на 2023-2024 н.р.
4. Про затвердження плану роботи відділу моніторингу якості освітньої діяльності ТДАТУ на 2023-2024 н.р.
5. Про організацію роботи на Освітньому порталі університету у 2023-2024 н.р.
6. Про внесення змін до процедури розгляду та затвердження робочих програм обов’язкових навчальних дисциплін.
7. Різне.

Засідання відкрив перший проректор, голова НМР Олександр Ломейко, який привітав усіх присутніх із початком навчального року та намітив основні напрямки діяльності університету. Він оголосив оновлений склад Науково-методичної ради та ознайомив із планом роботи НМР на І семестр 2023-2024 н.р. Було підкреслено, що питання, винесені на розгляд протягом навчального семестру, відображають ключові вектори, визначені у Стратегії розвитку ТДАТУ на період 2023–2030 рр.

Начальник НЦЦ Тетяна Шарова презентувала план роботи Навчально-наукового центру ТДАТУ на 2023-2024 н.р. Було зауважено, що діяльність центру суголосна напрямкам роботи НМР, позначена співпрацею з іншими підрозділами університету: відділом моніторингу якості освітньої діяльності, Науково-навчальним інститутом післядипломної освіти та ін. Наголошено, що головна задача центру – надавати консультаційну, наукову й методичну допомогу усім науково-педагогічним працівникам з метою якісного забезпечення освітнього процесу.

Завідувач відділу моніторингу якості освітньої діяльності Радміла Скляр ознайомила присутніх із планом роботи відділу на 2023-2024 н.р. Було підкреслено, що відділ активно співпрацює і з ННЦ, із головами методичних комісій факультетів / інституту та гарантами освітніх програм, забезпечуючи контроль за якісною підготовкою фахівців.

Начальник НЦЦ Тетяна Шарова доповіла про організацію роботи на Освітньому порталі університету та визначила терміни перевірки електронних навчальних курсів щодо готовності та наповненості навчально-методичними матеріалами.

Завідувачка відділу моніторингу якості освітньої діяльності Радміла Скляр ознайомила членів НМР зі змінами в процедурі розгляду та затвердження робочих програм обов’язкових навчальних дисциплін. Було наголошено, що новації допоможуть гарантам ОП контролювати зміст навчальних курсів та їх актуальність, сприятимуть удосконаленню освітніх програм.

У різному начальник НЦЦ Тетяна Шарова розповіла про зміни у роботі Вищої школи педагогічної майстерності ТДАТУ, зокрема переорієнтування в напрямку розробки і впровадження освітніх програм підвищення кваліфікації. Присутні були ознайомлені з вимогами до освітніх програм та процедурою їх затвердження. Було також затверджено 4 перші освітні програми підвищення кваліфікації для педагогічних та науково-педагогічних працівників.

Було внесено зміни у чиннні положення ТДАТУ: Положення щодо планування та обліку основних видів робіт НПП ТДАТУ та Положення про дуальну форму здобуття вищої освіти в ТДАТУ.

З усіх питань голосували одноголосно.

Аліна Землянська,
секретар НМР