28 вересня 2017 року набрав чинності новий Закон України «Про освіту» від 5 вересня 2017 року № 2145-VIII (далі – Закон), який вносить суттєві зміни до Закону України «Про вищу освіту».

Відповідно до частини 2 статті 41 Закону складовими системи забезпечення якості освіти є:

• система забезпечення якості в закладах освіти (внутрішня система забезпечення якості освіти);
  • система зовнішнього забезпечення якості освіти;
  • система забезпечення якості в діяльності органів управління та установ, що здійснюють зовнішнє забезпечення якості освіти.

Відповідно до Закону України «Про вищу освіти» зовнішню оцінку якості здійснює Національна агенція забезпечення якості вищої освіти. Перехідні положення закону передбачають, що до початку роботи НАЗЯВО цю функцію виконує Міністерство освіти і науки України.

Система зовнішнього забезпечення якості освітньої діяльності вищих навчальних закладів та якості вищої освіти передбачає здійснення таких процедур і заходів:

1. забезпечення ефективності процесів і процедур внутрішнього забезпечення якості освітньої діяльності вищих навчальних закладів та якості вищої освіти;
  2. забезпечення наявності системи проведення процедур зовнішнього забезпечення якості;
  3. забезпечення наявності оприлюднених критеріїв прийняття рішень відповідно до стандартів та рекомендацій забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти;
  4. налагодження доступного і зрозумілого звітування;
  5. проведення періодичних перевірок діяльності систем забезпечення якості та механізмів роботи з отриманими рекомендаціями;
  6. інших процедур і заходів.

Система зовнішнього забезпечення якості складається із:

• стандартів вищої освіти для кожного рівня вищої освіти в межах кожної спеціальності відповідно до Національної рамки кваліфікацій;
  • ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти;
  • акредитаційних вимог проведення освітньої діяльності закладів освіти;
  • вимог державної атестації щодо набутих компетентностей випускників;
  • стандартів співпраці з роботодавцями щодо забезпечення конкурентноспроможного рівня підготовки фахівців;
  • світового та національного рейтингового оцінювання діяльності Університету.

Політика Університету щодо забезпечення якості є публічною і складає частину стратегічного менеджменту. Внутрішні стейкхолдери розробляють і втілюють цю політику через відповідні структури і процеси, залучаючи до цього зовнішніх стейкхолдерів.