20200227120914906

2f58478d66395505f2856cd72b8ccef4-0-1

2f58478d66395505f2856cd72b8ccef4-2

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного – представник аграрних ЗВО східної України з реалізації новітньої магістерської програми «Агрокебети».

26 лютого 2019 року до ТДАТУ прибули голова наглядової ради програми Алекс Ліссітса, координатор роботи з регіональними закладами вищої освіти з реалізації програми «Агрокебети» Алла Кравченко, керівник освітнього проекту «Агрокебети» Анатолій Циркун та керівник групи компаній «Мелітопольська черешня» Антон Лукоянов, які зустрілися на той час з ректором ТДАТУ д.т.н., професором Володимиром Кюрчевим.

Ініціатором цієї програми виступив провідний спеціаліст аграрного і харчового секторів економіки, президент асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Алекс Ліссітса. Він відзначив, що нажаль, реалії агроосвіти в Україні такі, що більшість студентів навіть не збираються в майбутньому працювати у сільському господарстві. Не готові студенти і працювати на селі. А викладачі аграрних вузів дають інформацію в академічному вигляді, що не дуже цікаво молоді. Саме тому і виникла ідея створення кардинально нового підходу до підготовки молодих аграріїв.

Наш університет став першим ЗВО на сході країни, де була впроваджена ця магістерська програма.

У Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного програму «Агрокебети» реалізовують на базі факультету агротехнологій та екології. Ректор ТДАТУ Сергій Кюрчев зазначає, що наш університет має всі можливості, аби виконати всі умови програми.

«Реалізація програми «Агрокебети» у нашому університеті дозволяє забезпечити південно-східний регіон України професійними аграрними менеджерами, які не тільки підвищать рентабельність існуючих сільгосппідприємств і компаній, а і будуть здатні створити власний успішний аграрний бізнес. А співпраця з роботодавцями значно підвищить рівень практичної підготовки наших випускників, що є запорукою розвитку держави», — зазначив радник ректора Володимир Кюрчев.

Сьогодні координатором програми від ТДАТУ є доцент кафедри рослинництва та садівництва ім. професора В.В. Калитки Любов Покопцева.

Ініціатор програми Алекс Ліссітса, спілкуючись зі студентами та викладачами ТДАТУ нагадав, що ідея створити проект подібний «Агрокебетам» виник у нього ще п’ять років тому, коли з України почала масово виїжджати молодь за кордон. Тому головна мета проекту – підготувати затребуваного фахівця, який одразу після навчання стовідсотково буде забезпечений роботою у престижній компанії.

Галузі, де буде реалізовуватися програма «Агрокебети»: тваринництво, агрономія та інженерія. Під час навчання студент буде контактувати з ментором – представником певної агрокомпанії. Саме він буде готувати майбутнього фахівця, виходячи з потреб виробництва.

Серед чисельних партнерів проекту «Агрокебети»: Corteva Agriscience ™, МХП, New Holland, IMMER Group, Agroprosperis, ІМК, Bayer, Cygnet, «Галс Агро», Kernel, LNZ Group, «Агрейн», «Лімагрейн Україна», HORSCH, AgroHub, SmartFarming, Arzinger та PwC від нашого регіону буде і компанія «Мелітопольська черешня». Її керівник, Антон Лукоянов, повністю підтримує цю новітню програму та виказав бажання надавати всіляку підтримку для її впровадження.

Підсумком зустрічі стало підписання Меморандуму про відкриття програми «Агрокебети» у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного між керівництвом ЗВО та керівниками проекту.