2f58478d66395505f2856cd72b8ccef4-0

2f58478d66395505f2856cd72b8ccef4-2

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного – представник аграрних ЗВО східної України, де буде реалізовуватися новітня магістерська програма «Агрокебети». 

Для цього 26 лютого до ТДАТУ прибули голова наглядової ради програми Алекс Ліссітса, координатор роботи з регіональними закладами вищої освіти з реалізації програми «Агрокебети» Алла Кравченко, керівник освітнього проекту «Агрокебети» Анатолій Циркун та керівник групи компаній «Мелітопольська черешня» Антон Лукоянов. Координатором програми від ТДАТУ буде зав. кафедри рослинництва ім. професора В.В. Калитки Оксана Єременко.

Нагадаємо, ініціатором цієї програми виступив провідний спеціаліст аграрного і харчового секторів економіки, президент асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Алекс Ліссітса. Він відзначив, що нажаль, реалії агроосвіти в Україні такі, що більшість студентів навіть не збираються в майбутньому працювати у сільському господарстві. Не готові студенти і працювати на селі. А викладачі аграрних вузів дають інформацію в академічному вигляді, що не дуже цікаво молоді. Саме тому і виникла ідея створення кардинально нового підходу до підготовки молодих аграріїв.

Реалізація програми «Агрокебети» стартувала у 2019 році на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБІП). Однак, щоб досягти основної мети проекту – повністю перезапустити аграрну освіту у новому форматі у масштабах країни, було вирішено долучити до його реалізації ще чотири аграрних заклади вищої освіти в різних регіонах, серед яких і ТДАТУ. До речі, саме наш університет буде єдиним ЗВО на сході країни, де буде впроваджена ця магістерська програма.

У Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного програму «Агрокебети» будуть реалізовувати на базі факультету агротехнологій та екології. Ректор ТДАТУ Володимир Кюрчев зазначив, що наш університет має всі можливості, аби виконати всі умови програми.

«Я сподіваюся, що реалізація програми «Агрокебети» у нашому університеті дозволить забезпечити південно-східний регіон України професійними аграрними менеджерами, які не тільки підвищать рентабельність існуючих сільгосппідприємств і компаній, а і будуть здатні створити власний успішний аграрний бізнес. А співпраця з роботодавцями значно підвищить рівень практичної підготовки наших випускників, що є запорукою розвитку держави», — зазначив Володимир Миколайович.

Ініціатор програми Алекс Ліссітса, спілкуючись зі студентами та викладачами ТДАТУ нагадав, що ідея створити проект подібний «Агрокебетам» виник у нього ще п’ять років тому, коли з України почала масово виїжджати молодь за кордон. Тому головна мета проекту – підготувати затребуваного фахівця, який одразу після навчання стовідсотково буде забезпечений роботою у престижній компанії.

Галузі, де буде реалізовуватися програма «Агрокебети»: тваринництво, агрономія та інженерія. Під час навчання студент буде контактувати з ментором, – представником певної агрокомпанії. Саме він буде готувати майбутнього фахівця, виходячи з потреб виробництва.

Серед чисельних партнерів проекту «Агрокебети»: Corteva Agriscience ™, МХП, New Holland, IMMER Group, Agroprosperis, ІМК, Bayer, Cygnet, «Галс Агро», Kernel, LNZ Group, «Агрейн», «Лімагрейн Україна», HORSCH, AgroHub, SmartFarming, Arzinger та PwC від нашого регіону буде і компанія «Мелітопольська черешня». Її керівник, Антон Лукоянов, повністю підтримує цю новітню програму та виказав бажання надавати всіляку підтримку для її впровадження.

Підсумком зустрічі стало підписання Меморандуму про відкриття програми «Агрокебети» у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного між керівництвом ЗВО та керівниками проекту.